2011.08.13 g. 20:28

Koniec Mistrzostw Polski

Seniorów w Lekkiej Atletyce

Do swego dorobku ośmiu czwartkowo – piatkowych medali, warszawiacy dopisali kolejne dwa krążki. Medal zdobył też były zawodnik Polonii, Łukasz Parszczyński.

Rzut oszczepem kobiet

Najlepszą rodzimą oszczepniczką została Magdalena Czenska z AZS. Posłała oszczep na odległość 52,31 m. Nad drugą zwyciężczynią, Danutą Plewnią, miała 90 cm przewagi. Podobną stratę do zawodniczki Politechniki Opolskiej miała trzecia zawodniczka Barbara Madejczyk z Jantaru Ustka.

MAłgorzata Czenska, AZS AWF Warszawa, mistrzyni Polski w rzucie oszczepem

Małgorzata Czenska
AZS AWF Warszawa
Mistrzyni Polski w rzucie oszczepem

zdj. z zasobów AZS

Bieg na 5000 m mężczyzn

Nie był to udany start dla warszawskich biegaczy.
Żaden z nich nawet nie znalazł się w pierwszej dziesiątce. 15 miejsce z czasem 14:48 min zajął Jakub Nowak z Warszawianki, a 21. lipcowy Mistrz Świata Masters, Robert Celiński z AZS.

Robert jednak był drugim najstarszym zawodnikiem zaraz po osiemnastym, 41 letnim Wiesławie Piętce z Piętki Katowice. Pozostali rywale byli urodzeni w latach osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych, więc z racji wieku byli znacznie szybsi.

Robert Celiński, mimo odległego miejsca, i tak osiągnął sukce  jakim było pobicie rekordu życiowego aż o 5 sekund. Poprzednią „życiówkę” ustanowił przed miesiącem w Saramento.

Natomiast z byłych stołecznych biegaczy, z bardzo dobrej strony pokazał się zawodnik Podlasia Białystok, a jeszcze rok temu Polonii Warszawa, Łukasz Parszczyński. Zajął on trzecie miejsce, przegrywając srebrny medal zaledwie o sekundę. Bartosz Kowalczyk, który znalazł się na drugim miejscu na podium, osiągnął czas 14:07 min. Także i jemu do wyższej lokaty zabrakło skromnej sekundy.

Sztafeta 4 x 400 m kobiet

Zawodniczki AZS AWF Warszawa bardzo łatwo wygrały ten wyścig.
„Akademiczki” w składzie Anna Guzowska, Jolanta Kajtoch, Ewelina Sętowska–Dryk i Justyna Zembrzuska, wyprzedziły drugi na mecie AZS AWiS Gdańsk, aż o 6 sekund.

Czas naszych dziewcząt to 3:40:58 min.
Były to niezłe zawody, o czym świadczy wyrównanie rekordów życiowych prawie wszystkich drużyn. Nie powiodło się tylko drugiej warszawskiej sztafecie.

AZS II (Magdalena Broniewicz, Aneta Bunicka, Alicja Sakowicz i Alicja Smyrska) dobiegł na ostatniej ósmej pozycji, ze stratą aż 11 sekund do przedostatniego Podlasia Białystok.