2011.08.14 g. 15:32

Michał Dembek wygrał turniej singla i debla

Mistrzostwa o Puchar Polskiego Związku Tenisa
W całych rozgrywkach singlowych zawodnik Mery Warszawa miał problemy tylko w półfinale, w którym musiał stoczyć walkę na przewagi. Podobnie jak i w finale singla z Kacprem Żukiem. Warszawiacy wygrali dopiero po 16-sto gemowym.

Singiel

Michał już w II rundzie zmierzył się z innym warszawiakiem, Kacprem Żukiem, z Legii. Legionista nie miał jednak większych szans. Uległ bowiem, byłemu tenisiście z Łazienkowskiej łatwo 6:2, 6:1. Podobnie było w III rundzie z Mateuszem Lipińskim. Gracz Life Brwinów potrafił ugrać tylko dwa gemy w całym spotkaniu.

W ćwierćfinale, podobnie jak i w I rundzie, Michał nie musiał w ogóle wychodzić na kort. Krajowy nr. 1 gwarantował mu wolny los w inauguracyjnej potyczce, a w ¼ finału sędzia odgwizdał walkowera na niekorzyść Adriana Kowalskiego z SKT Sopot.

Michał Dembek, Mera Warszawa, zwycięzca gry pojedynczej

zwycięski zawodnik gry pojedynczej

Mera Warszawa

zdj. z zasobów Agencji Sportu i Rekreacji

Prawdziwych emocji doczekaliśmy się dopiero w drugim secie półfinału. Przemysław Michocki tak samo jak pozostali rywale Michała Dembka,  z bardzo słabej strony pokazał się w pierwszej partii, ale w drugiej był bliski doprowadzenia do remisu. Poznaniak walczył bardzo dzielnie, czego efektem było aż 13 rozegranych gemów w drugim secie. Przegrał go 7:6, ale pokazał, że nie przypadkiem doszedł do tak dalekiej fazy.

Rywalem Michała w finale był Hubert Hurkacz z KKT Wrocław. Dolnoślązak równie łatwo co nasz tenisista przebrnął kolejne rundy, ale po drodze tracił w każdym meczu trochę gemów. W ostatecznej rozgrywce zawodnik Mery również nie problemów. Ograł wrocławianina 6:3, 6:1, dopisując kolejny sukces do swojej kolekcji.

Debel

Tutaj też przyszło Michałowi cieszyć się z ostatecznego zwycięstwo. Osiągnął je przy pomocy warszawskiego partnera, Patryka Królika, z Warszawianki. W II rundzie łatwo 6:2 , 6:0 poradzili sobie z Filipem Filpowskim i Michałem Szpakowskim. Trochę dłużej powalczyli z nimi w półfinale poznaniacy, Wojciech Adamek – Adam Kaczmarek z AZS. Ulegli 6:2, 6:4

Jak przystało na finał, dostarczył on nam sporo emocji. Po pierwszym wygranym 6:0 secie z zawodnikami Arki Gdynia, Dylanem Bednarczykiem i Łukaszem Zapałą, nikt chyba nie spodziewał się, co wydarzy się w kolejnych dwóch partiach.

Warszawiacy drugiego seta przegrali na przewagi 5:7. O losach finałowej rozgrywki zadecydowała trzecia partia. W niej byliśmy światkami 16 gemowego boju, który ostatecznie zakończył się triumfem Michała Dembka i Patryka Króla.

Opublikowal: Michał Kamiński