2011.09.03 g. 22:46

Drugi dzień Ursynów Cup

Turniej gimnazjalistów
Jutro warszawiaków czeka sporo emocji. W finale Polonia zmierzy z UKS Ursynów, w meczu o3 miejsce zmierzy się UKS Puławski a o 5 miejsce powalczy Legia ze zwycięzca meczu Biało Czarni Kraśnik- UKS Żyrardów.

Polonia doszła do finału bez żadnej porażki w fazie grupowej. We wszystkich spotkaniach bardzo łatwo sobie radziła, w każdym z nich zdobywając minimum 100 pkt. Ogrywała kolejno 127:20 Legię w wielkich derbach, 100:20 Puławskiego Pragę Północ oraz 137:39 Biało-Czarnych. W jutrzejszym finale zmierzy się z gospodarzem turnieju, UKS Gim. 92.

We wszystkich grach poloniści stosowali bardzo mocną obronę oraz wysoki pressing już pod samym koszem rywali, zaraz po tym jak zdobywali kolejne kosze. Ostra obrona spowodowała, iż po zaledwie kilku minutach w derbowej potyczce z Legią miała na koncie 5 fauli, co oznaczało dwa rzuty osobiste. Legioniści kiepsko sobie radzili w tym elemencie gry, jak i przede wszystkim ataku. Tracili piłki już pod własnym koszem, nie mówiąc nawet o ataku.

Polonia przed trzecią kwartą

zdj. własne

Dzisiejsze spotkanie z zespołem z Kraśnika też nie sprawiło im większych problemów, ale goście bardzo ambitnie walczyli. W przerwie meczu mieli na koncie punkt więcej niż wczoraj Legia po 40 minutowym boju. Biało-Czarni setny punkt stracili równo z syreną kończąca trzecią kwartę. Legia „setkę” straciła w pierwszej minucie ostatniej partii.

Jeden z ataków Polonii

zdj. własne

Szybko po mocnym laniu od lokalnego rywala zebrała się Legia. „Wojskowi” niepowodzenie powetowali sobie z inną warszawką drużyną, UKS Puławski Praga Płn. Wygrali 69:47. Po południu zanotowali swoją drugą wygraną z gośćmi z podwarszawskiego Piaseczno. GOSiR uległ również wysoko po 14 pkt. Legia ograła swych rywali 59:45. Ta victoria otworzyła im drogę do walki o 5 miejsce. Spotkanie zostanie rozegrane jutro 0 13:45. Przeciwnikiem zespołu z „Elką” na piersi będzie lepszy z pary Biało Czarni Kraśnik- UKS Żyrardów.

W meczu o 3 miejsce zobaczymy w akcji koszykarzy Puławskiego Praga Płn oraz STS Nowy Sącz. Start o 10:45.

Finał Polonia-UKS Gim. 92 Ursynów odbędzie się o 15:15.

„Czarne Koszule” przed rozpoczynającym się  się w połowie października nowym sezonie zagrają jeszcze w dwóch turniejach. Jeden z nich rozegrają znów w stolicy. Będzie miał on miejsce pod koniec miesiąca. Na przełomie września i października Polonia uda się jeszcze do Wieliczki.

Z racji sporej odległości dzielącej finalistów od Warszawy, nagrody zostaną wręczone tuż po każdym ze spotkań.

Po piątkowych spotkaniach w stawce najlepszych strzelców przewodził  zawodnik Polonii, Grzegorz Kulka. Zgromadził na swoim koncie 49 pkt.