Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.09.11 g. 20:27

Dwóch warszawiaków na gali MMA w stolicy

Krzysztof Morzyszek oraz Krzysztof Jotko uzupełnili stawkę zawodników, którzy za miesiąc wezmą udział w wielkiej gali federacji Strefy Walk, zapowiadanej jako Starcie Polsko-Ruskie. Obaj pochodzą z naszego miasta, co dodatkowo powinno zainteresować stołecznych fanów sportów walk.

Pierwszy z wymienionych stawia dopiero co pierwsze kroki w mieszanych sztukach walki, a już teraz otrzymał niepowtarzalną szansę pokazania się z dobrej strony kibicom w prestiżowej gali.

Do tej pory Krzysztof Morzyszek wystąpił zaledwie dwa razy, ale w obu przypadkach wygrywał. Triumfował podczas zawodów Bushido Litwa i XFS-Night of Champions.

Jego najbliższy rywal, Andrey Mikhailidis, również zaczyna swoją przygodę MMA, przez co dla większości fanów tego sportu jest jak na razie wręcz anonimowym zawodnikiem. Zmierzą się oni w kategorii do 93 kg.

Plakat zapowiadający imprezę

Drugim z warszawskich wojowników jest Krzysztof Jotko. Podobnie jak i jego imiennik, jest jedną z nowych twarzy tego niezwykle efektownego i emocjonującego sportu. W ciągu zaledwie roku stoczył osiem pojedynków, nie przegrywając żadnego.

Podobny bilans ma jego rywal, Sheikh-Magomed Arapkhanov. Poniósł tylko jedną porażkę.

O Krzysztofie zrobiło się ostatnio głośno po jednym z wywiadów, z którego dowiedzieliśmy się m.in, że podczas treningowych potyczek mocno obija samego Mariusza Pudzianowskiego. „Pudzian” na gali Strefy Walk nie wystąpi, ale zajmie się za to konferansjerką. Walka Jotko-Magomed odbędzie się w kategorii do 77 kg.

Polak połowę ze swych zwycięstw zawdzięcza technicznym nokautom. Dwie z tych walk zostały przerwany przez sędziów, gdyż rywale nie byli wstanie dalej się bić po odniesionych kontuzjach.

W pozostałych walkach wygrywał bezdyskusyjnie na punkty. Ma za sobą także pierwszą walkę trwającą maksymalny czas, czyli 3x5 minut. Miało to miejsce podczas gali PRO Fight 6.

Rywal warszawiaka, Krzysztofa Jotko, Sheikh-Magomed Arapkhanov mimo, że w formule MMA walczy o dwa lata dłużej niż Krzysiek, stoczył tyle samo walk. Można było go zobaczyć podczas gal Mixed Fight Tournament, Champions Cup oraz ProFC, które odbyły się w jego ojczyźnie.

W walce wieczoru Aleksander Emelinaneko zmierzy się z Rafałem Dąbrowskim z Poznania.