Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.09.15 g. 22:53

Grand Prix Warszawy już w sobotę

Za dwa dni w okolicach zajezdni Metra Kabaty odbędzie się już szósta edycja biegów na 5 i 10 km. Po nim odbędą się już tylko trzy zawody. Ostatni w pierwszy weekend listopada.

Z uwagi na podmokłe tereny tradycyjnego miejsca odbywających się biegów, skrzyżowania ulic Leśnej i Moczydłowskiej w Lesie Kabackim, drugi raz z rzędu biuro jak i trasa będą zlokalizowane przy końcowej stacji metra, kilkaset metrów za jednym ze znanych marketów.

 

Zmianie nie ulegnie natomiast godzina startu. Zawodnicy na dystansie 5 km wyruszą o 11, a na dwukrotnie dłuższym dziesięć minut później. Do pokonania będzie jedna lub dwie pętle. Najlepsza trójka kobiet i mężczyzn otrzyma na koniec tradycyjnie puchary. Odbędzie się także losowanie cennych nagród. Zainteresowani otrzymają również bezpłatne wejściówki do fitness klubów, będącego jednym ze sponsorów zawodów.

 

Pierwsza impreza tegorocznego Grand Prix miała miejsce w lutym. Następne zawody miały miejsce w marcu, kwietniu oraz czerwcu, jak i przed dwoma tygodniami. Kwietniowa edycja była dedykowana tragicznie zmarłemu w Smoleńsku w 2010, Prezesowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Piotrowi Nurowskiemu.

 

3 września na nowej trasie wśród kobiet zwyciężały Dominika Stawczyk z Entre.pl Team i Patrycja Bereznowska z Aktywnego Relasku Wołowin w biegach na 10 i 5 km oraz Mariusz Giżyński z WKS Grunwald oraz Sulwester Kuśmierz z Byledobiec Anin, na tych samych dystansach.

 

Najlepsza trójka mężczyzn w biegu na 10 km przed dwoma tygodniami

 

Najlepsza trójka mężczyzn w biegu na 10 km przed dwoma tygodniami

 

zdj. własne

 

Uroczyste zakończenie odbędzie się w trzecią sobotę listopada. Podczas gali zostaną wręczone nagrody nie tylko najlepszej szóstce kobiet i mężczyzn w kategorii open, ale również i w kategoriach wiekowych, liczonych co pięć lat. Każdy zawodnik mający na koncie minimum siedem biegów, bez względu na uzyskane czasy jak i miejsca, otrzyma pamiątkowy medal. Do klasyfikacji końcowej wliczanych jest właśnie siedem najlepszych występów z ogółu dziewięciu biegów.

 

Przeczytaj też relację:

 Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy