Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.09.17 g. 22:57

Szóste miejsce Tomasza Majewskiego

Diamentowa Liga-konkurs pchnięcia kulą

Kulomiot stołecznej AWF zajął w ostatnich szóste miejsce, co dało mu ostatecznie czwartą lokatę w całym cyklu.

W brukselskim konkursie Tomek rzucił tylko 21,15 m, co sklasyfikowało go jedynie na szóstym miejscu. Zawodnikowi „Akademików” do podium zabrakło 41 cm. Taką właśnie odległość uzyskał Białorusin o polsko brzmiącym nazwisku, Andriej Michniewicz. Wyprzedziła do dwójka Amerykanów, tocząca ze sobą zacięty bój. Wygrał Reese Hoffe dwa centymetry przed Christianem Cantwelle'm. Reese zwycięstwo dało pchnięcie na odległość 22,09 m.

 

Tomasz Majewski

 

Tomasz Majewski

 

zdj. www.wikipedia.pl

 

Tegoroczną Diamentową Ligę nasz najlepszy kulomiot zaczął nieźle, od lipcowych dwóch drugich miejsc. Zajmował je w angielskim Birmingham oraz Sztokholmie. Później przyszła czwarta lokata w Zurychy w halowych zawodach, gdzie poprawił własny rekord Polski z przed trzech lat, oraz teraz szósta.

 

Pochodzący z Nasielska lekkoatleta Akademii Wychowania Fizycznego zgromadził na swoim koncie 5 pkt. Tyle samo co kulomiot z USA, Ryana Whiting.

 

Zwycięzca ostatniego konkursu, Resse Hoffe, był drugi z punktową stratą do wicemistrza świata z Dageu, Dylana Armstronga z Kanady. Zdobyli odpowiednio 17 i 16 pkt. Trzecie miejsce wywalczył wyprzedzający Tomasza Majewksiego aż o 6 pkt, drugi zawodnik szwajcarskiego konkursu, Christian Cantwell (Stany Zjednoczone).

 

Przeczytaj też relację z:

 Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy