Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.09.28 g. 14:38

Kolejne sukcesy siatkarek Sparty

Podsumowanie przygotowań i zaproszenie na pierwszy ligowy mecz
Start ligowych rozgrywek już za tydzień, a Spartanki nadal nie tracą formy. Kadetki wygrały międzynarodowy turniej w Tuszynie, a seniorki zajęły 4 miejsce w mocno obsadzanej Silesii Cup. Warszawianki za tydzień podejmą u siebie Armaturę AZS Kraków.

Podopieczne Teofila Czerwińskiego rozegrały w Tuszynie siedem spotkań, okazując się w każdym meczu lepszym od rywalek. W bardzo efektowny sposób triumfowały w całych rozgrywkach przegrywając tylko jednego seta. Wyższość Spartanek musiały uznać zawodniczki UKS-u Łódź, SMS-u Opole, MOSM-u Tychy, Łańcuta I i II jak i Tuszyna oraz Białorusi.

 

Kadetki Sparty podczas turnieju w Tuszynie

 

Kadetki Sparty podczas turnieju w Tuszynie

 

zdj. www.spartawarszawa.pl

 

Indywidualnymi wyróżnieniami zostały nagrodzone Amelia Roman i Joanna Sałyga. To ich drugie takie nagrody w drugim z rzędu turnieju. Amelia została najlepszą turniejową siatkarką, a Asia atakującą.

 

W chorzowsko-świętochłowickim turnieju seniorki Sparty zajęły czwarte miejsce. Rozegrały łącznie cztery mecze, notując remisowy bilans. Wygrały dwa mecze i tyle samo też przegrały. Okazały się lepsze od gospodyń Silesi Voleey i Mitaalu Ostrava, ale gorsze od Jadaru Politechniki Radom oraz Olympu Praga. Stawką meczu z Czeszkami było trzecie miejsce. Niestety lepsze w stosunku 3:1 okazały się nasze południowe sąsiadki.

 

W turnieju wystąpiły też ligowe rywalki warszawianek. W finale zmierzyły się ze sobą PLKS Pszczyna i wspomniany Jadra. Górą były pszczynianki, wygrywając pewnie 3:1. Tuż za Spartą na miejscach 5-6 swój udział w rozgrywkach zakończyły zawodniczki Silesii i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ślązaczki rozgromiły rywalki z hutniczego miasta 3:0.

 

Wyniki tego turnieju są o tyle istotne, iż Sparta z KSZO jak i z Pszczyną zmierzy się już w II oraz III kolejce. Mecz z „Kszokami” jak i inauguracyjny z AZS Armaturą Kraków warszawianki rozegrają na własnym parkiecie. Spotkanie te odbędą 5 i 8 października.

 

Plakat zapraszający na mecz

 

Sparta poprzedni sezon po wykupieniu „dzikiej karty” na występy w I lidze znalazła się tuż nad strefą spadkową. Dobra runda rewanżowa pozwoliła jej uniknąć degradacji z zaplecza Ekstraklasy. Letnie sukcesy jakimi po za 4 miejscem miejsce w Silesii jak i 3 w Radomiu jak i zwycięstwo w Łęczycy napawają sporym optymizmem. Sukcesy po za powyższym 4 miejsce w Tuszynie kadetki osiągnęły także 2 lokatę w Łodzi

 

Dodajmy do tego regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski Aleksandry Sikorskiej, Ewy Śliwińskiej jak i Eweliny Polak oraz trzykrotne triumfy kadetek w Mistrzostwach Polski w latach 2008-2010, i mamy doskonały przykład jak świetnie szkoli się w Sparcie stołeczną młodzież

 

Przed sezonem zespół wzmocniły dwie nowe zawodniczki: Dominika Marszałek z Gaudii Trzebnica i Paulina Głaz z Tomasovii Tomaszów Lubelski.

 

 

Dominika Marszałek

 

Dominika Marszałek

 

zdj. www.spartawarszawa.pl

 

Dominika posiada spore doświadczenie. W swoim dorobku posiada cztery medale dwóch najważniejszych kruszczów, w tym trzy  złote oraz awans do I ligi osiągnięty w Turnieju Mistrzów, w którym została uznana za MVP (najbardziej wartościowa zawodniczka) finałowej potyczki.

 

Mecz z Armaturą Kraków odbędzie się w przyszłą środę o godz. 18 w nowej Hali CRS Bielany mieszczącej się na ul. Lindego 20. w bliskiej odległości Metra Wawrzyszew. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

 

Przeczytaj też relację z:

 Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy