Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.10.04 g. 16:44

Sparta rozpoczyna rozgrywki I ligi kobiet

Młode stołeczne siatkarki opromienione sukcesami w letnich turniejach rozpoczynają jutro zmagania w swoim drugim sezonie na zapleczu ekstraklasy. Zespół został wzmocniony nowym trenerem jak i dwójką doświadczonych zawodniczek.

Na tym szczeblu rozgrywek poza Sparta mamy jeszcze dwa zespoły wywodzące się z naszego województwa. Są nimi jeszcze Siódemka Legionowo jak i Jadar Politechnika Radom. Jutrzejszy mecz z Armaturą Kraków rozpocznie serię pięciu meczów w stolicy, jakie warszawianki rozegrają w pierwszych sześciu kolejkach. Jest to podyktowane przenosinami Sparty do nowe bielańskiej  hali mieszczącej się na ul. Lindego 20 . Sparta nie posiada własnego obiektu, tylko go wynajmuje. O wolne terminy jest dość trudno, gdyż odbywają się w nim liczne imprezy sportowe. Stąd też właśnie takie a nie inny układ gier.

 

Po Armaturze do Warszawy przyjadą kolejno KSZO Ostrowiec, PLKS Pszczyna (8 i 15 października) jak i Jadar Politechnika Radom,  MMKS Gaudia Budmel Trzebnica (29.10 i 5.11). Tydzień po Gaudii Sparta zagra w drugich derbach na wyjeździe z Siódemką. Mecz ten odbędzie się 12 listopada. Po tym spotkaniu stołeczne siatkarki będą już normalnie rozgrywały mecze na przemian na wyjeździe u siebie.

 

Jutrzejsze spotkanie odbędzie się o godz. 18:00. Wstęp na mecze Sparty jest bezpłatny. Hala na ul. Lindego znajduje się w okolicach Metra Wawrzyszew.

 

Plakat zapraszający na mecz z AZS Armaturą Kraków

 

zdj. www.spartawarszawa.pl

 

Zeszłoroczne rozgrywki Sparta zakończyła na przed przedostatnim, dziewiątym miejscu. Spartanki były jednak wówczas tylko beniaminkiem po wykupieniu dzikiej karty na występy na zapleczu Ekstraklasy. Pierwsza runda była dla warszawskich zawodniczek niezwykle trudna. Zwycięstwa zaczęła odnosić dopiero po Nowym Roku. Niezłe mecze, w których napędziły też nie małego stracha faworytkom, dały jej utrzymanie. Teraz oczekiwania są większe.

 

Ma w tym pomóc były siatkarz i trener słynnych zespołów Resovii Rzeszów jak i Stali Mielec. Tomasz Kamuda w zeszłym sezonie prowadząc „Stalówkę” mimo problemów finansowych klubu, zdołał utrzymać się z mielczankami w elicie, pełniąc rolę asystenta. Zdobyte doświadczenie na parkietach ekstraklasy ma przynieść spodziewany skutek, jakim może być nawet awans do fazy play-off. Pomocne powinny być również Dominika Marszałek jak i  Paulina Głaz. Dominika ma na swoim koncie cztery medale Akademickich Mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Osiągnęła również awans do 1 ligi w finale Turnieju Mistrzów, zostając MVP decydującego spotkania, czyli najbardziej wartościową zawodniczką. Dominika Marszałek w przeszłości grała już w mazowieckim zespole. Była nim Legionovia Legionowo.

 

Niezłe recenzje zbierają również regularne kadrowiczki Aleksandra Sikorska,  Ewa Śliwińska oraz Katarzyna Polak. Pierwsze dwie z powodzeniem występowały w lipcowych Mistrzostwach Świata Juniorek. Ola bardzo dobrze wypadała w pierwszych meczach, kiedy seryjnie zdobywały po kilkanaście punktów. W późniejszej fazie swój talent potwierdziła też Ewa. Według fachowców osiemnastolenia Aleksandra Sikorska  już teraz jest typowana na przyszłą gwiazdę dorosłej reprezentacji.

 

Podczas letnich przygotowań Sparta wzięła udział w kilku turniejach. Wygrała w Łęczycy, zajęła 3 miejsce w Radomiu jak i 4 w silnie obsadzanej Silesii Cup. W tych turniejach rywalkami były przeważnie pierwszo i drugoligowe siatkarki. Nie brakowało jednak zagranicznej konkurencji jak i tej z ekstraklasy, o którą chce walczyć Siódemka Legionowo.

 

W meczach z drużynami Plus Ligi Kobiet Sparta pozostawiła po sobie dobre wrażenie mimo porażek. Warszawska szóstka przegrała 1:3 z byłymi podopiecznymi Tomasza Kmaudy, Stalą Mielec, ale w konfrontacji z AZS Białystok uległy już dopiero po tie-breaku, przegrywając tylko 2:3.

 

Z niżej notowanymi rywalkami Sparta radziła sobie rewelacyjnie wygrywając bez straty seta.


W meczach z I ligową konkurencją zmierzyła się z Jadarem Radom notując zwycięstwo i porażkę. Ograła także mającą ambitne plany Silesię Volley Mysłowiece/Chorzów. Tuż przed startem ligi Sparta zagrała jeszcze mecz sparingowy z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ulegając mu na wyjeździe 2:3.

 

W pierwszej kolejce I ligi rozegranej w minioną sobotę Siódemka Legionowo rozbiła 3:0 Silesię, a Jadar AZS Politechnika Radom przegrała również u siebie po tie-breaku 2:3 właśnie z „Kszokami”.Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy