Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.10.06 g. 19:18

IV runda warszawskiego Pucharu Polski

Tylko jedna z czterech stołecznych drużyn biorąca udział w tej fazie zdołała awansować do kolejnej fazy. W piątej rundzie zobaczymy tylko lidera IV ligi GKP Targówek, jak i wicemistrza Ligi Okręgowej poprzedniego sezonu Drukarza, który otrzymał wolny los.

W minionej rundzie stolicę reprezentowały zespoły występujących  od początku rozgrywek tegorocznej edycji Pucharu Polsk rezerw Drukarza, Canala + jak i GKP Targówek oraz Okęcia, które z racji gry w wyższej lidze, dopiero teraz dołączyły do rywalizacji.

 

O awans do ćwierćfinału powalczą niestety już tylko prażanie. GKP promocję do V rundy zawdzięcza bramce Kamila Mierzwińskiego, który trafił do siatki Huraganu II Wołowin w 33 minucie spotkania. Targówek tym samym powtórzył swój zeszłoroczny wynik, jakim było również dojście do V rundy. W następnym meczu przegrał 1:2 z KS Łomianki, które z kolei z ¼ finału pożegnały się z późniejszym zwycięzcą półfinału, Hutnikiem. Hutnicy dzięki wygranej zakwalifikowali do wojewódzkiej fazy Regionalnego Pucharu Polski. Dla piłkarzy z prawej strony miasta obecny sezon jak na razie jest przełomowy. Dopiero co wiosną wywalczyli mistrzostwo Ligi Okręgowej, a obecnie jako beniaminek IV ligi znów biją się o awans.

 

Kamil Mierzwiński

 

Kamil Mierzwiński

 zdj. www.90minut.pl

 

Szczęścia nie miał drugi z naszych IV ligowców. Okęcie dało się ograć drugiej drużynie Mazura Karczew 2:1, zdobywając bramkę dopiero w ostatniej minucie meczu. Jej autorem był Łukasz Choderski. Był to pierwszy i zarazem ostatni jesienny mecz w warszawskim pucharze dla piłkarzy „Lotników”. W tej fazie rozgrywek nie ma rewanżów. Przegrany żegna się z rozgrywkami. Tak samo było przed rokiem, gdy lepsi od  „Biało-Niebieskich” okazali się po serii rzutów karnych gracze Legionu Warszawa. Lepiej idzie Okęciu w lidze. Zajmuje w niej miejsc w środku stawki, ale rozegrało mecz mniej niż wyprzedzająca go stawka. W razie powodzenia w następnych meczach, w tym tych z czołówką, także i podopieczni Piotra Sikorskiego mają szansę w niej zagościć.

 

Jeszcze gorzej poszło rezerwom Drukarza i Canalowi +, w którego barwach występują eksperci znanej sportowej stacji telewizyjnej, w tym byli profesjonalni piłkarze, znani z występów na ekstraklasowych boiskach.

 

Drukarz uległ 5:1 Marcovii Marki, a C+ aż 8:1 rezerwom Znicza Pruszków. Jedyne bramki dla pokonanych strzelali Duc Tam Nguyen oraz Tomasz Twarowski. Awans do IV był ogromnym sukcesem komercyjnej stacji. Przed rokiem odpadli, bowiem już po pierwszym meczu, przegrywając 1:3 Kosie Konstancin- klubem założonemu i finansowanemu przez samego Romana Koseckiego, które z własnych funduszy pokrył nawet budowę kameralnego stadioniku.

 

W poprzednich rundach Drukarz II był lepszy od Sokoła Celestynów (4:3) i Gwardii Warszawa (5:4). Canal + natomiast ogrywał 1:0 Agrykolę Warszawa, 2:1 CWKS Legię oraz 12:1 Victorię II Sulejówek. 

 

W V rundzie po za GKP Targówek zobaczymy jeszcze Drukarza Warszawa. Drukarze w tej rundzie otrzymali wolny los. Wcześniej ogrywali 5:2 KS Wesołą i 10:4 KS II Łomianki.

 

Spotkania IV rundy zaplanowano na 12 października. Obligatoryjnie wszystkie mecze odbędą się o godz. 15:30. Po tej fazie zostaną jeszcze tylko ćwierć i półfinały, które odbędą się jeszcze w tym roku, w listopadzie.

 

Zwycięzcy ½ finału awansują do regionalnych rozgrywek. Ich start nastąpi w kwietniu 2012. Obrońcą trofeum jest Mazur Karczew, który ograł w finale Radomiaka Radom. Finaliści we wcześniejszej rundzie ograli dwie warszawskie jedenastki: Hutnika i Legię II, występującą na co dzień w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, której jest aktualnym wicemistrzem. Młodzi legioniści ustąpili pierwszemu Zagłębiu Lubin tylko gorszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Na Łazienkowskiej padł remis 1:1, a w rewanżu 1:0 wygrali „Miedziowi”. Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy