Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.10.07 g. 18:51

Test Coopera z Marcinem Lewandowskim

Jutro czeka nas kolejna odsłona treningów BBL. Odbędzie się ona zarówno na stadionie SKRY jak i AWF. Na Wawelskiej odbędzie się zwykły standardowy trening, a na Marymonckiej 12 min. próba wysiłkowa połączona z biegiem sztafetowym 4x200 m i/lub 8x100 m. W zajęciach weźmie udział czwarty zawodnik niedanych Mistrzostw Świata w Dageu, Marcin Lewandowski.

Test Coopera jest najpopularniejszych sprawdzianem ukazującym nasz stan wytrenowania i wydolności. Został on stworzony w latach 60. poprzedniego wieku na potrzeby zawodowych amerykańskich żołnierzy z Armii Marines. Testy Coopera wykonywane są również przy jeździe rowerowej i pływania, ale właśnie biegowa odmiana jest najbardziej popularna  miarodajna. Najlepsi amatorzy pokonując dystans powyżej 3 km. Dla młodej osoby nie przekraczającej 30 lat, bardzo dobrym wynikiem jest już pokonanie 2800 m. Tabela osiągów obejmuje oczywiście wszystkie grupy wiekowe: od nastolatków po emerytów, którzy też nieźle sobie radzą.

 

Test Coopera na stadionie AWF

 

Spotkanie i wspólny trening z Marcinem Lewandowskim będzie nie lada atrakcją dla warszawskich biegaczy. Nie każdego dnia mamy przecież możliwość uczestniczenia w zajęciach ze złotym medalistą Mistrzostw Europy jak i srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Europy oraz 4 zawodnikiem sierpniowych Mistrzostw Świata. Wzięcie udziału z tak wybitnym zawodnikiem nie wiąże się ze spełnieniem żadnym kryteriów sportowych ani minimów jakie musimy spełnić by spotkać się z czołowych kontynentalnym ścigaczem. Każdy kto przyjdzie jutro na bieżnie Akademii Wychowania Fizycznego będzie mile widziany jak i będzie miał niepowtarzalną okazję odbyć trening pod okiem wybitnego sprintera.

 

Marcin Lewandowski

 

Marcin Lewamdowski

 

zdj. www.bieganie.pl

 

Zajęcia zaczną się o godz 13:00. Na koniec treningu chętni będą mogli wziąć udział we wspomniany teście, jak i spróbować swoich sił w sztafetach. W zależności od ilości chętnych, w wyścigu wezmą udział cztero lub ośmioosobowe zespołowe. W pierwszym przypadku będzie to bieg na dystansie 200, a w drugim na dystansie 100 m.

 

Wielkiego zaszczytu dostąpi niezły zawodnik bardzo dobrego amatorskiego klubu przygotowującego innych stołecznych biegaczy do startu w listopadowym Biegu Niepodległości, Paweł Łasićki z zespołu 12tri.pl . We wtorek podczas uroczystego finału pierwszej edycji Warsaw Track 2011 z resztą przyjaciół wygrał klasyfikację drużynową. Paweł zmierzy się bowiem, w bezpośrednim starciu z Marcinem Lewandowskim. Serdecznie ściskamy kciuki za naszego dobrego kolegę i życzymy mu powodzenia w tym niecodziennym wydarzeniu.

 

Jeśli ktoś nie będzie mógł jutro wziąć udziału w Teście Coopera, będzie miał okazję już za tydzień. Sprawdzian odbędzie się również w sobotę, ale już  na dwóch stadionach: Skry i Orła. Zawody na Wawelskiej i Podskarbińskiej potrwają cały dzień między godz. 10 a 16.

 

Akcja Biegam Bo Lubię współfinansowana jest przez Fundację Bieganie, będącą wydawcą fachowego serwisu biegowego Bieganie.pl. Właścicielem jest znany warszawski biegacz Adam Klein.

 

Serdecznie zapraszamy.Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy