Na warszawski Targówek przyjechało ponad dwieście młodziczek i młodzików reprezentujących 31 klubów z całej Polski oraz dwa zagraniczne: z Rosji i z Litwy. Młodzi zawodnicy z podziwem patrzyli na weteranów, którzy przyjechali z 31 klubów.
Gospodarzom imprezy – działaczom Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zdrowy Targówek” - przyświeca idea, aby pokazać swoim wychowankom, że jeszcze długo po zakończeniu kariery sportowej można zachować sprawność fizyczną. A najlepiej pokazać to w sposób praktyczny, kiedy na jednej macie walczą młodzi zawodnicy, a tuż obok toczy się walka weteranów. Dlatego od siedmiu lat obydwie imprezy odbywają się jednocześnie. Turniej im. Piotra Rydzewskiego jest imprezą nieustannie rozwijającą się. Początkowo były to niewielkie zawody, których celem było uczczenie tragicznie zmarłego trenera zapasów. Po kilku latach zyskał on rangę turnieju, którego wyniki są wliczane do ogólnopolskiej klasyfikacji uczniowskich klubów sportowych. Z czasem zaczęły przyjeżdżać ekipy zagraniczne, a od trzech lat w zawodach startują dziewczęta. O randze zawodów zdaje się świadczyć również fakt, iż odbywały się one pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika.
W tym roku wśród przedstawicielek płci pięknej najlepsze były młodziczki SUPLESU Wierzbica, drugie miejsce zajął WLKS Siedlce Iganie Nowe, a trzecie AKS Piotrków Trybunalski.
Daniel Marciniak - najlepszy zawodnik z Targówka
Wśród chłopców niemal tradycją stało się, że w tych zawodach zwycięża Atletyczny Klub Sportowy z Piotrkowa Trybunalskiego. Tak stało się i tym razem. Drugie miejsce przypadło ekipie PTC Pabianice, a trzecie zajął ŚLĄSK Wrocław.
Na tle tych klubów nieźle – szczególnie w klasyfikacji młodzików – wpadli gospodarze imprezy, którzy zajęli szóste miejsce wśród 31 klubów. Dwóch zawodników UKS „Zdrowy Targówek” (Daniel Marciniak w kategorii 38 kg i Emil Gwiazda w kategorii 47 kg) zdobyło pierwsze, zaś Patryk Sułek (47 kg) i Jakub Nowosiak (59 kg) zajęli piąte miejsca. Wśród trzynastu klubów, reprezentowanych przez dziewczęta, UKS „Zdrowy Targówek” wypadł gorzej, bo zajął 9 miejsce, które podzielił z sąsiadami zza miedzy – UKS „Marysin Wawerski”. No, ale nie zawsze trafia się taki talent, jak Małgosia TYLL, która w kategorii 44 kg zajęła trzecie miejsce.
Po dekoracji zawodniczek w kat. 44 kg;
na III m. Małgosia Tyll z Targówka
Szczegółową klasyfikację można znaleźć w Almanachu Polskiego Sportu:
Komunikat końcowy Mistrzostw Polski Weteranow w zapasach stylu wolnego i klasycznego Warszawa 25-26.11.2011 (PDF)
O ile uczestnicy Międzynarodowego Turnieju im. P. Rydzewskiego reprezentują styl klasyczny zapasów, o tyle Mistrzostwa Polski Weteranów odbyły się w obydwu stylach: klasycznym i wolnym. I tu zabłysnął Leszek Blautenberg (UKS „Marysin Wawerski”), który zdobył obydwa tytuły mistrzowskie w kategorii 85 kg. Warto dodać, że pan Leszek niemal za każdym razem wygrywa w obydwu stylach i jest już 13-krotnym mistrzem Polski weteranów. Jest on również brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata weteranów. Chyba jednak wszyscy czekali na walkę wieczoru, w której dwukrotny mistrz olimpijski i aktualny mistrz świata weteranów, Andrzej Wroński (MORENA Żukowo) zwyciężył w kategorii wagowej 100 kg z Mirosławem Wieczorkiewiczem (JCSW Jelenia Góra). Smaczku walce dodawał iście dziennikarski komentarz wygłaszany na bieżąco przez Sędziego Głównego obydwu imprez, „profesora” zapasów Andrzeja Suprona. Można sądzić, że przedstawiciele mediów sprawujących patronat nad zawodami, tj. Telewizji EDUSAT, Radia RMF MAXXX i portalu www.warszawa.pl, mogli się wiele od niego nauczyć
Walka Andrzeja Wrońskiego
Rok 2011 – to rok dziesięciolecia działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zdrowy Targówek”. Podczas otwarcia zawodów była okazja do przypomnienia o tym Jubileuszu. Klubowi trenerzy otrzymali odznaki „Za Zasługi dla Sportu”: Robert Żółtowski - złotą, Jacek Sidorowicz - srebrną, a Tomasz Piskorz i Marek Wałachowski – brązowe. Dziesięcioro członków Klubu otrzymało odznaki Polskiego Związku Zapaśniczego. Z kolei prezes Klubu, Roman Soroczyński, wręczył kilkunastu osobom i przedstawicielom firm statuetki z podziękowaniem za dotychczasową współpracę. W drugiej części obchodów Burmistrz Dzielnicy Targówek, Grzegorz Zawistowski i Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek, Maciej Jankiewicz wręczyli pamiątki szczególnie zasłużonym działaczom Klubu. Klub otrzymał również podziękowania i gratulacje od Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga” i od współpracujących klubów (SSA Legia 1926, GKP Targówek, UKS „Marysin Wawerski”).
Osoby wyróżnione statuetkami
Zawody zostały dofinansowane przez Urząd m.st. Warszawy, Samorząd Województwa Mazowieckiego i Polski Związek Zapaśniczy, zaś Burmistrz Dzielnicy Targówek ufundował nagrodę dla najlepszego zawodnika UKS „Zdrowy Targówek”, którym został Daniel Marciniak.