2012.02.08 g. 23:24

Zepter AZS UW - SMS ZPRP Gdańsk 37 do 26

Przekonująca wygrana.

Warszawska drużyna Zepter AZS UW w 14 kolejce gr A I ligi podejmowała w dniu dzisiejszym uzdolnioną gdańską młodzież, która w przyszłości powinna walczyć o miejsca w kadrze narodowej.

Dziś jeszcze jednak ta młodzież musiała uznać wyższość starszych kolegów z Warszawy.

Akademicy kontrolowali mecz od samego początku i z każda minutą powiększali przewagę. Do przerwy wynik brzmiał 16:10.

Druga połowa to kolejne bramki zawodników Zepter AZS UW, pośród których prym wiódł Adam Marciniak. Najskuteczniejszy dotychczas warszawski zawodnik zdobył w tym meczu 10 bramek, co prawdopodobnie pozwoli mu, z tak powiększoną zdobyczą bramkową , w klasyfikacji najlepszych strzelców awansować do pierwszej dziesiątki. Na swoim koncie ma już ponad 60 zdobytych bramek.

Zdaniem trenera warszawskiego zespołu, Witolda Rzepki, mecz przebiegał spokojnie, bez niespodzianek jakie miały miejsce w poprzednim meczu, który obie drużyny rozegrały w pierwszej rundzie.
W Gdańsku Zepter wygrał tylko jedną bramką.

Zepter AZS UW umocnił się na trzecim miejscu w grupie A I ligi wykorzystując przegraną goniącego go zespołu z Leszna. Zbliżył się także do drugiego miejsca, które po zakończeniu sezonu zasadniczego premiowane będzie grą w barażach o Superligę.

Wyprzedzający Zeptera zespół z Kościerzyny przegrał niespodziewanie z ostatnią drużyną ligi- drugim zespołem Wisły Płock. Przewaga wynosi już tylko 1 punkt.

W najbliższa sobotę o godz. 18.00 Zepter AZS UW zagra na wyjeździe właśnie z Vetrexem Kościerzyna. Zapowiada się bardzo interesujący pojedynek. Stawka jest niebagatelna - 2 miejsce w lidze.

Zdjęcia: Alicja Jakubicka

Opublikowal: Michał Pawlik