2012.02.23 g. 01:06

XII Zimowy Turniej Piłki Nożnej Zdrowy Targówek

za nami
Zawody o puchar Ministra Obrony Narodowej – organizowane w dniach 18.-19. lutego 2012 roku - zakończyły dwunastą edycję Zimowego Turnieju Piłki Nożnej „Zdrowy Targówek”.

Zawody o puchar Ministra Obrony Narodowej

Tegoroczne rozgrywki zostały przeprowadzone systemem ligowym. Największą liczbę punktów (26) zdobył JUNAK Warszawa, który o jeden punkt wyprzedził DELTĘ Warszawa. Trzecie miejsce, z dorobkiem 24 punktów, zajęli współgospodarze Turnieju – GKP Targówek. Tuż  za podium stanął BUG CITY z białoruskiego Brześcia. Cztery pierwsze drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez Ministra Obrony Narodowej, Tomasza Siemoniaka, które - w imieniu ministra - wręczał płk Arkadiusz Wróblewski.

Królem Strzelców został Daniel Gąsiorek (DELTA), który zdobył 13 bramek. Ze względu na wyrównany poziom zawodników, grających na innych pozycjach, trenerzy mieli problem z wyborem najlepszych spośród nich. Ostatecznie ustalili oni, że najlepszym zawodnikiem Turnieju został Karol Bienias z JUNAKA, zaś bramkarzemPaweł Szajewski, a rozgrywającymMateusz Bieniasz ( obydwaj zawodnicy reprezentowali DRUKARZA Warszawa).

Puchar Fair Play otrzymała drużyna UKS Wyszków.

Zgodnie z dwunastoletnią tradycją - niezależnie od wyników - każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrody i pamiątki. Wręczali je między innymi gospodarze terenu - Burmistrz Dzielnicy Targówek, Grzegorz Zawistowski ze swoim Zastępcą, Wacławem Kowalskim oraz Prezes Fundacji Promocji m.st. Warszawy, Michał Pawlik. Wręczającym towarzyszyli prezesi klubów organizujących Turniej: GKP Targówek – Zbigniew Bucoń i UKS ZDROWY TARGÓWEK, Roman Soroczyński.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Zimowy Turniej Piłki Nożnej „Zdrowy Targówek” dobrze wpisał się w tradycję nie tylko obydwu klubów sportowych, ale i całej dzielnicy Targówek. Tradycją stało się również, że od pierwszego turnieju patronat nad rozgrywkami jednego z roczników obejmuje – niezależnie od rządzącej opcji – minister obrony narodowej.

W dwunastej edycji zawodów, organizowanej w grudniu 2011 roku oraz w styczniu i w lutym 2012 roku, wzięło udział łącznie ponad tysiąc zawodników.

Opublikowal: Michał Pawlik