2012.05.03 g. 22:55

Zepter AZS UW - druga runda baraży o PGNiG Superligę

Zespół piłkarzy ręcznych Zepter AZS UW kontynuuje ligowe boje o Superligę. Po przegranym dwumeczu z Piotrkowianinem wczoraj przystąpił do kolejnej rundy barażowej.

Przeciwnikiem warszawskiego zespołu jest w kolejnym  dwumeczu KS Czuwaj Przemyśl.

Zepter AZS UW- KS Czuwaj Przemyśl

Warszawiacy zmęczeni rozgrywanymi od soboty do poniedziałku półfinałami Akademickich Mistrzostw Polski (wygrali półfinałową rywalizację) pojechali wczoraj na pierwszy mecz do Przemyśla.

Zmęczony i mocno osłabiony zespół (brak dwóch zawodników rzucających najwięcej bramek w zespole: Marciniaka i Wolskiego oraz B. Monikowskiego) rozpoczął mecz bardzo dobrze. Doskonale na początku spotkania spisywali się zmiennicy, którzy wyszli w podstawowym składzie Zeptera: Flisiak, Zaprutko oraz A. Prokop. Grę prowadził jedyny pozostały z podstawowej trójki w drugiej linii - Łukasz Nowak.

Do 15 minuty wynik był remisowy, czym gospodarze byli bardzo zaskoczeni. Wydawało się nawet, że Zepter lepiej poradzi sobie w tym meczu. Jednak doskonała gra bramkarza Czuwaja podbudowała cały zespół, który ruszył do ataku. Przez kilka kolejnych minut Zepter nie potrafił zdobyć bramki. Do przerwy wynik brzmiał 22:11 dla Przemyślan.

Po przerwie, Zepterzy podbudowani w szatni przez trenerów Rzepkę i Lisa próbowali zmniejszyć przewagę Czuwaja, ale na przeszkodzie stanęły kontuzje Nowaka i Flisiaka. Mimo dobrej gry bramkarza Zeptera w drugiej części II połowy akademicy nie zdołali już znacząco zmniejszyć rozmiarów porażki.

Końcowy wynik brzmiał 36:28 dla KS Czuwaj Przemyśl.

W warszawskim zespole mimo przeciwności losu (kontuzje) widać ducha walki. Zmiennicy w kolejnym już meczu pokazują, że potrafią zastąpić kontuzjowanych kolegów. W rozmowach z zawodnikami słychać nadzieję i wiarę w to, co wydarzy się w niedzielę w rewanżu. Wszyscy mówią, że to jeszcze nie koniec, że 8 bramek można nadrobić w drugim meczu. Nie ulega wątpliwości, że ten zespół stać jeszcze na wiele.