2012.12.16 g. 22:19

Młody Mistrz Polski

Daniel Marciniak
Czy można zostać mistrzem Polski w zapasach, nie zdobywając podczas turnieju ani jednego punktu? Okazuje się, że można. Dowiódł tego zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zdrowy Targówek”, Daniel Marciniak.

Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym pokonał on wszystkich swoich przeciwników w kategorii wagowej 42 kg przed czasem, kładąc ich na łopatki.

Mistrz Polski Młodzików Daniel Marciniak

Organizowane we Wrocławiu, w dniach 7.-9.12.2012 r., mistrzostwa były pierwszymi zawodami tej rangi wśród młodzików. Startowało w nich 217 zawodników. Kategoria wagowa Daniela była jedną z najliczniej obsadzonych: występowało w niej 30 zapaśników.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Daniel jest członkiem ekipy, która w tym roku zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Kadetów, a więc w wyższej grupie wiekowej. Klubowi trenerzy już kilka lat temu zwrócili uwagę na jego wielki talent i robią wszystko, aby młody zawodnik zaszedł jak najwyżej.

Na najwyższym stopniu podium Daniel Marciniak z trenerem Jackiem Sidorowiczem

Można sądzić, że ciekawe perspektywy stoją również przed Jakubem Pyzarą, który zdobył brązowy medal w kategorii wagowej 59 kg. Chyba najbardziej pechowym zawodnikiem UKS „Zdrowy Targówek” podczas mistrzostw był Patryk Sułek. Podczas jednej z walk eliminacyjnych w kategorii wagowej 53 kg stoczył bardzo wyrównany pojedynek, po którym sędziowie przyznali nieznaczne zwycięstwo jego przeciwnikowi. Za to w walce o piąte miejsce Patryk pokazał, że i w nim drzemią duże możliwości.

Dzięki ambicji i waleczności młodych zawodników UKS „Zdrowy Targówek” zajął siódme miejsce w klasyfikacji klubowej obejmującej czterdzieści siedem drużyn uczestniczących w mistrzostwach.

Opublikowal: Michał Pawlik