2013.04.29 g. 16:57

Puchar Świata w Hyeres - RSX

Opowiada Kamila Smektała
Za nami zawody z cyklu Pucharu Świata w Hyeres. Były to nasze drugie zawody w tym sezonie, poprzedzone bardzo intensywnymi zgrupowaniami nad francuskim Lazurowym Wybrzeżem (woda, rower, woda ,rower i tak w kółko :))

Zawody potraktowaliśmy treningowo – był to kolejny etap przygotowania do lipcowych Mistrzostw Europy. Puchar Świata odbył się w zróżnicowanych warunkach wietrznych, pogoda była zmienna, raz deszcz, raz słońce, wieje, nie wieje – ciężko było się połapać;) dużo zmian i pływania taktycznego.

Kamila Smektała

Start mogę uznać za udany, ponieważ zajęłam 11 miejsce (dla porównania w zeszłym roku byłam 26), nie mogę odżałować tego, że nie weszłam do Medal Race’ów – byłam na remisie z dziesiątą Laurą Linares z Włoch, ale niestety o moim miejscu przesądził gorszy wynik w najlepszym wyścigu – Laura była 2, a ja 4…
Do tej pory rozpamiętuję każdy wyścig i widzę te wszystkie sytuacje, gdzie mogłam „urwać” chociaż ten jeden punkcik. No ale trudno, mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej – dużo się uczę i wyciągam wnioski na przyszłość :)

Super wiadomość jest taka, że nasi Panowie zdominowali regaty zdobywając złoty i srebrny medal! Pont (Przmysław Miarczyński z SKZ Sopot) wygrał dwa wyścigi medalowe czym zapewnił sobie zwycięstwo w całym Pucharze, a Myszek (Piotr Myszka z AZS AWFIS) zajął 3 i 2 miejsce i zdobył srebrny medal.

Fajnie usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego na regatach, gdzie startuje ponad 800 zawodników z całego świata. Wielkie gratulacje należą się również  szybkiej jak ‘dzika kuna’ Gosi Białeckiej, które zajęła 7 miejsce w zawodach!

Wyniki regat znajdziecie tutaj:

Jako RSXteam cały czas wspinamy się ku górze tabeli, trenujemy coraz mocniej, nabijamy masę trimpów i na Mistrzostwach Europy pokażemy na co nas stać! :)

Źródło: strona Kamili

Opublikowal: Michał Pawlik