Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2013.11.22 g. 09:17

Wiadomości bieżące

Warszawski Serwis Prasowy
Życie miasta, komunikacja, zaproszenia, zapowiedzi, okolice Warszawy, przegląd prasy.

Warszawski Serwis Prasowy

ŻYCIE MIASTA

 

  • KOTY
    Poszukujemy domów tymczasowych dla kotów odebranych podczas ostatniej interwencji w Jadwisinie – ogłosiła Straż dla Zwierząt w Polsce. Osoba przyjmująca kota na dom tymczasowy po zakończeniu postępowania będzie miała pierwszeństwo do podpisania umowy stałej. Koty wymagają stałej opieki weterynaryjnej. Informacje dotyczące wieku, charakteru danego kota można uzyskać w Centrum Adopcyjnym Straży dla Zwierząt w Polsce pod nr tel. 513 958 180 lub osobiście w siedzibie Straży dla Zwierząt ul. Wolska 60 w godz. 11.30-17.
  • SPORT
    Koszykarki I-ligowego AZS UW podczas grudniowych meczów zbierać będą używany sprzęt narciarski oraz słodycze dla dwóch warszawskich domów dziecka. Spotkania z AZS UMCS Lublin, AZS Uniwersytet Gdański i Basket 25 Bydgoszcz odbędą się odpowiednio 1, 15 i 22 grudnia, wszystkie o godzinie 15 w hali przy ul. Szturmowej 1/3.
  • DOTACJE
    Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz unieważniła otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w latach 2013-2015 w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych
  • PRZETARGI
    Biuro Zamówień Publicznych urzędu miasta ogłosiło przetarg na świadczenie usług przesyłania krótkich wiadomości tekstowych SMS. „Suma SMSów w okresie trwania umowy nie przekroczy 1,3 mln, z czego 400 tys. to SMSy zwykłe a 900 tys. to SMSy typu premium” - czytamy w opisie zamówienia.
  • KONKURSY
    Zarząd Dzielnicy Śródmieście ogłosił konkursy dotacyjne na 2014 rok: na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób i na realizację zadań z zakresu ochrony i promocji zdrowia dotyczących przeciwdziałania alkoholizmowi i przemocy w rodzinie.
  • MOTORYZACJA
    Do 24 listopada (niedziela) w Blue City trwać będzie impreza pn. Auto Moto Zima. Zobaczymy tam m.in. Skodę Rapid Spaceback, Peugeota 30, Citroëna C4 Picasso, Nissana Note, Mazdę 3, nowego Jeepa i Suzuki SX4.
  • SPORTY WYCZYNOWE
    Jeden z najlepszych riderów BMX w Europie, Dawid Godziek, odwiedził budowę II linii metra w Warszawie. Nakręcono tam film z efektownymi akrobacjami i trikami. Film można zobaczyć na stronie Red Bulla.
  • WYSTAWY
    Tylko do niedzieli można oglądać wystawę przygotowaną z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na dziedzińcu pałacu Branickich (ul. Nowy Świat 18/20) prezentowane są fotografie ilustrujące różne sposoby uczczenia święta 11 listopada w czasach II Rzeczpospolitej. Na zdjęciowej kliszy utrwalony został m.in. przejazd tankietek podczas defilady na placu Wolnośc, czy pokaz taneczny Kaszubów przybyłych do stolicy na obchody Święta Niepodległości.

 

KOMUNIKACJA

 

  • TRAMWAJE
    Spółka Tramwaje Warszawskie ogłosiła przetarg na budowę trasy tramwajowej w ul. Powstańców Śląskich. Nowe torowisko połączy trasy tramwajowe mające swój początek na pętlach Os. Górczewska i Nowe Bemowo. Budowa trasy zakończy się jesienią 2014 roku.
  • TABOR
    Do stolicy trafił właśnie ostatni, 186. tramwaj 120Na Swing. Te nowoczesne składy zmieniły komfort podróżowania tramwajami w Warszawie i pozwoliły na wycofanie z ruchu, po ponad 50 latach, starych tramwajów typu 13N.
  • ROZKŁADY
    W związku z licznymi uwagami dotyczącymi częstotliwości rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, a także zmian linii funkcjonujących na terenie naszej dzielnicy wystąpiliśmy do dyrektora Pionu Przewozów ZTM z zaproszeniem na spotkanie poświęcone tej sprawie, które chcemy zorganizować w Urzędzie Dzielnicy Bielany na przełomie listopada i grudnia – ogłosiły władze Bielan.
  • KŁADKI
    Rozbiórkę kładki nad ul. Ostrobramską rozpoczniemy jeszcze w tym roku – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. Już teraz trwa budowa tymczasowej przeprawy, która podczas remontu posłuży dla ruchu pieszego. W ramach projektu wykonawca prac rozbierze istniejącą konstrukcję kładki wraz ze schodami, zaadaptuje fundamenty dla potrzeb wykonania nowej kładki, wybuduje pochylnie dla osób niepełnosprawnych.
  • DROGI
    GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu DK 50 i 79. Projekt zakłada budowę odcinka o o długości ok. 5 km w ciągu DK 79 oraz drugiego – o długości ok. 4 km - w ciągu DK 50. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Wybudowane zostaną też trzy węzły drogowe: „Kąty”, „Marianki” i „Stadion”.
  • DWORCE
    Po raz pierwszy Bożonarodzeniowy Jarmark stanie przed Dworcem Centralnym. Świąteczne stoiska pojawią się od strony ul. Emilii Plater już 23 listopada i postoją do 22 grudnia. Będą oscypki, pierogi, ciepły barszcz, sery i regionalne wędliny. Nie zabraknie też świątecznych ozdób, drewnianych zabawek czy wyrobów rękodzieła ludowego. Oprócz propozycji z polskich regionów, będą również wyroby z krajów Unii Europejskiej.
  • REMONTY
    Od dziś o godz. 22 do poniedziałku do godz. 4 w Ursusie wymieniana będzie nawierzchnia ul. Posag 7 Panien. Na odcinku od ul. K. Gierdziejewskiego do torów kolejowych ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Gierdziejewskiego - Warszawska – Keniga – Wojciechowskiego – Traktorzystów. Autobusy linii 177 pojadą trasą objazdową.
  • BIELANY
    Od piątku od godz. 10 do wtorku do godz. 4 odbędzie się ostatni etap robót na ul. Wólczyńskiej. Tym razem drogowcy wejdą na odcinek od ul. Nocznickiego do Arkuszowej. Wybudują tu kanał odwadniający i przebudują jezdnię. Objazd w kierunku centrum poprowadzony zostanie ul. Rokokową (zmiana kierunku ruchu) do Nocznickiego a w kierunku Izabelina ul. Pułkową i Wóycickiego.
  • AUTOBUSY
    W związku z remontem nawierzchni skrzyżowania ulic Środkowej i Kowieńskiej dziś od ok. godz. 12 linia autobusowa 169 w kierunku krańca Dw. Wschodni /Kijowska/ zostanie skierowana na trasę objazdową.

 

ZAPROSZENIA NA DZIŚ

 

  • ŚRÓDMIEŚCIE
    O godz. 11 kilometrowe warkocze, symbolizujące troskę i współpracę na rzecz ochrony polskich rzek, "spłyną" z balkonu Pałacu Kultury i Nauki w stronę ulicy Marszałkowskiej. Plótł je przez cały okres szczytu klimatycznego Klub Gaja wraz z osobami zwiedzającymi wystawę "Zielony Klimat".
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    O godz. 12 na pl. Defilad przedstawiciele miasta oraz fundacja Arka zainaugurują ogólnopolską akcję Choinki Nadziei. Dzieci rozciągną kilkusetmetrowy recyklingowy łańcuch choinkowy, który został przygotowany podczas warsztatów na wystawie "Zielony Klimat". Naturalną choinkę rozświetlą uczniowie warszawskich szkół, pedałując na rowerach i wytwarzając prąd zasilający energooszczędne oświetlenie choinkowe.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    O godz. 19 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3 odbędzie się wernisaż wystawy „Malarze ilustracji” kuratorowanej przez Agatę „Endo” Nowicką i Marię Zaleską.
  • TARGÓWEK
    O godz. 19.30 w Domu Kultury Świt wystąpi Grupa MoCarta z programem „Frak’n’Roll”. To wybitnie zdolni muzycy z ogromnym poczuciem humoru. Ich skecze polegają głównie na zabawie wszelkiego rodzaju muzyką. Frak’n’Roll powstał w latach 50. XVIII w. i oznacza styl życia (monogamia, woda niegazowana i muzyka klasyczna). W programie znajdą się zupełnie nowe utwory Grupy MoCarta oparte jak zwykle na największych przebojach muzyki klasycznej. Występ to elegancki humor i dużo dobrej muzyki. Bilety w cenie: 45–55 zł.

 

ZAPOWIEDZI

 

  • WOLA
    23 listopada (sobota) o godz. 21.30 przy Scenie na Woli Teatru Dramatycznego rusza niezależna przestrzeń artystyczna „Made in Wola”. Ten gastronomiczno-muzyczno-kulturalny lokal będą prowadzić Elżbieta Komorowska i Adam Rejnhard, czyli twórcy kultowych klubów „W Oparach Absurdu” i „Snu Pszczoły” na Pradze. O godz. 19 odbędzie się spektakl "Marlin. Inna historia", a tuż po nim - huczne otwarcie Made in Wola.
  • WILANÓW
    23 listopada (sobota) o godz. 13 w Muzeum-Pałacu w Wilanowie odbędzie się wykład „Wilanowskie ścieżki legendy Jana III”. Wilanowska legenda Jana III rozpoczyna się 23 kwietnia 1677 r. - wtedy król zakupił majętność we wsi Milanów pod budowę swojej podwarszawskiej rezydencji. To miejsce, przez wieki zmieniające właścicieli, niezmiennie pozostało pomnikiem pamięci zwycięzcy spod Wiednia.
  • BIAŁOŁĘKA
    23 listopada (sobota) o godz. 16.40 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1 podczas XV Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki” Teatr Wolandejski zaprezentuje „Niepojęty przypadek Simona Mola”. To inspirowana faktami opowieść o mieszkającym w Warszawie kameruńskim poecie i aktywiście, którego historia wstrząsnęła całą Polską, gdy okazało się, że przez wiele lat świadomie zarażał swoje partnerki wirusem HIV. Wstęp wolny.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    23 listopada (sobota) o godz. 13 przed wejściem do hotelu Marriott, od ulicy Emilii Plater zacznie się spacer pod hasłem „Warszawskie drapacze chmur”. Jakie tajemnice kryje Pałac Kultury i Nauki i jaki jest koszt wymiany w nim okien? W którym drapaczu chmur znajdowała się Akademia Pana Kleksa? Gdzie znajduje się najwyżej położony basen? Gdzie możemy zamieszkać najwyżej w Warszawie? Jakie wieżowce w stolicy powstaną, a jakie raczej nie? - tego dowiemy się na spacerze.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    23 listopada (sobota) o godz. 13 na targach „Nowy Dom Nowe Mieszkanie” (Torwar, ul. Łazienkowska 6a, sala B) odbędzie się lunch prasowy „Energooszczędny dom dla każdego – ile można oszczędzić na rachunkach i zyskać dzięki ekotechnologiom odnawialnych źródeł energii”.
  • WOLA
    24 listopada (niedziela) o godz. 10 w hotelu Ibis przy al. Solidarności 165 (sala Kampinos) odbędzie się pierwsza sesja testów na inteligencję zorganizowana przez stowarzyszenie Mensa. Druga tura (dla kolejnej grupy) zaplanowana jest na godz. 11. Testy są płatne – w przedpłacie kosztują 30 zł, na miejscu – 50 zł. Zarejestrować się można na stronie www.mensa.org.pl.
  • WILANÓW
    24 listopada (niedziela) o godz. 11 w Muzeum-Pałacu w Wilanowie odbędzie się Muzyczny wehikuł: "Jak Pupusieńka z Fanfanikiem tańcowali" dla dzieci w wieku 6-10 lat. Będzie to spotkanie z muzykantami i tancerzami, z którymi dzieci będą mogły wspólnie zatańczyć. Wysłuchamy "Ballady o dzielnym flisaku", który szczury wyprowadził z pałacu, oraz poznamy następne instrumenty - flet i bębenek. Obowiązuje rezerwacja miejsc.
  • REMBERTÓW
    24 listopada (niedziela) o godz. 10 w Parku Militarnym Rembertów wystartuje piknik militarny. Do atrakcji poprzednich edycji, czyli np. zwiedzania Parku Militarnego z przewodnikiem, dojdą także te przygotowane specjalnie przez pracowników Biblioteki Głównej AON. Wśród propozycji m.in. stoiska wydawców, szkół językowych oraz stowarzyszeń i organizacji. Pojawią się także wystawcy z innych branż.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    25 listopada (poniedziałek) o godz. 18 w Centrum Sztuki Współczesnej (Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2) odbędzie się otwarcie wystawy „Ruja i porubstwo”. Tytuł wystawy jest sformułowaniem jakiego użył Henryk Sienkiewicz, określając twórczość młodego pokolenia artystów tworzących w duchu młodopolskim. Wystawa trwa do 15 grudnia. Wstęp wolny.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    25 listopada (poniedziałek) o godz. 12 w Arkadach Kubickiego odbędzie się konferencja prasowa XXII Targów Książki Historycznej. Ofertę na targach zaprezentuje ponad dwustu pięćdziesięciu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, wydawnictwa biblioteczne, instytucje kultury, producenci gier historycznych, Agencja Mienia Wojskowego. Pierwszy raz na Targi przyjadą wystawcy z Rosji, a po raz drugi gościć będziemy wydawców z Białorusi i Niemiec.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    26 listopada (wtorek) o godz.11 w siedzibie Muzeum Niepodległości przy al. Solidarności 62 odbędzie się śniadanie prasowe z organizatorami wystawy Alfonsa Kułakowskiego „Okna do Boga”. Należy potwierdzić przybycie do 23 listopada do godz. 9.30.
  • PRAGA-PÓŁNOC
    26 listopada (wtorek) o godz. 11 w sali nr 312 w siedzibie „Kolei Mazowieckich – KM” przy ul. Lubelskiej 26 (obok Dworca Wschodniego) odbędzie się konferencja prasowa, której tematem będzie rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2013/2014.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    27 listopada (środa) o godz. 12 Teatr Muzyczny Roma (ul. Nowogrodzka 49) zaprasza na pokaz medialny premierowego spektaklu „Ale musicale! Muzyczny” w reżyserii Sebastiana Gonciarza, który odbędzie się na dużej scenie. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane fragmenty spektaklu.
  • PRAGA-POŁUDNIE
    28 listopada (czwartek) w godz. 13.30-15 w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przy ul. Chodakowskiej 19/31 odbędzie się spotkanie z Jarosławem Kuźniarem. Jak dzisiaj działają media? Jak się zmieniły w ostatnim czasie? Jak wygląda życie dziennikarza w redakcji? Na czym powinien skupić się redaktor prowadzący wywiad? - na te pytania odpowie dziennikarz.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    29 listopada (piątek) o godz. 21 w Teatrze Studio (pl. Defilad 1) wystąpi kwintet światowej sławy jazzmanów. Występ, który jest częścią projektu artystycznego polskiego saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego i japońskiego pianisty Makoto Kuriya, będzie jedną z niewielu okazji do przedpremierowego zapoznania się z aranżacjami z nowego albumu. Podczas piątkowego wieczoru na scenie Teatru Studio pojawi się również trębacz Piotr Wojtasik oraz legendy amerykańskiego jazzu – kontrabasista Essiet Okon Essiet i perkusista Newman T. Baker.
  • ŚRÓDMIEŚCIE
    30 listopada (sobota) w godz. 10-16 samorząd notarialny organizuje ogólnopolską akcję poradniczą pt.: „Porozmawiaj z notariuszem o...” Tematem tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu będzie przekazanie majątku w rodzinie. W Warszawie spotkanie z rejentami odbędzie się w Pałacu Prymasowskim przy ul. Senatorskiej 13/15.
  • OCHOTA
    30 listopada (sobota) w godz. 14-16 Dom Kultury "Rakowiec" zaprasza na "Fiku miku w teatrzyku" - tematyczne warsztaty teatralne przeznaczone dla dzieci i rodziców, którzy chcą rozbudzać wyobraźnię dziecka, bawić się razem w teatr oraz tworzyć domowe minispektakle. Koszt: 10 zł od osoby. Opłatę wnosi się u instruktorki na zajęciach.
  • TARGÓWEK
    1 grudnia (niedziela) o godz. 17 w Domu Kultury Zacisze odbędzie się spotkanie „Ahoj! Przygodo”. Będzie to opowieść o niezwykłych dziejach dobrodusznego marynarza Onufrego, którego zmuszono by został „straszliwym” piratem. Jak burzliwe były jego przygody, jakie niebezpieczeństwa czyhały na niego na morzu, z kim musiał walczyć, aby odzyskać swój bezcenny kuferek – wszystkiego dzieci dowiedzą się podczas przedstawienia.
  • PRAGA-PÓŁNOC
    15 grudnia (niedziela) w Soho Factory (ul. Mińska 25) zorganizowana będzie pierwsza odsłona autorskiego projektu Super Kiddo. Będą to targi mody i designu dla dzieci, połączone z kreatywnymi warsztatami i ofertą edukacyjną. Projekt ma na celu promowanie nowoczesnego wzornictwa oraz rozwijanie nieograniczonego potencjału drzemiącego w każdym dziecku.

 

OKOLICE WARSZAWY

 

  • NOWY DWÓR MAZOWIECKI
    25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek – organizatorzy szlaku Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin zapraszają do udziału w konkursie. Wystarczy opisać jeden dzień z życia Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin i wysłać do poniedziałku na adres konkurs@nowydwormaz.pl wraz ze swoimi danymi.
  • GRODZISK MAZOWIECKI
    O godz. 17 w Willi Radogoszcz będzie można obejrzeć Jesienny Koncert „Popisy na bisy”. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim.
  • MILANÓWEK
    Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO oraz Against Grawity zapraszają na film dokumentalny „GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi”. Pokaz filmu odbędzie się w budynku Liceum. Wstęp wolny.
  • PIASECZNO
    Rusza akcja „Łapmy Stare Piaseczno”, w ramach której urząd miasta zwraca się do mieszkańców z prośbą o przynoszenie do Muzeum Regionalnego w Piasecznie starych zdjęć miasta, wydarzeń, miejsc, ludzi itp. Zdjęcia te od ręki zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielowi. „Dzięki tym fotografiom pragniemy promować historię naszej małej Ojczyzny poprzez ciekawe środki takie jak strona www, wystawy, wydawnictwa” - zapowiadają organizatorzy.
  • WIELISZEW
    O godz. 18 w Hali Sportowej przy ul. Modlińskiej odbędzie się Koncert Orkiestry Wojskowej z Warszawy „Pomyśl Polsko”. Usłyszymy pieśni wojskowe z różnych okresów historii kraju.

 

PRZEGLĄD PRASY

 

  • WARSZAWA.PL
    28 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wykład oraz wyemitowany zostanie film autorstwa Włodzimierza Dusiewicza ps." Dusza".
  • PRZEGLĄD WOLSKI
    ”Zbadamy potrzeby, przygotujemy wniosek, pomożemy zbierać podpisy i przypilnujemy uchwalenia prawa” – zapowiada Stowarzyszenie Wola Zmian.
  • PRZEGLĄD URSYNOWSKI
    Przed świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie na placu przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w parku im. Jana Pawła II odbędzie się Jarmark Świąteczny.
  • WIADOMOŚCI SĄSIEDZKIE
    W ramach programu unijnego „Modernizacja i rozbudowa sieci teleinformatycznej Urzędu m.st. Warszawy" na terenie Rembertowa została wykonana instalacja internetu bezprzewodowego. Od listopada bezpłatnie możemy sprawdzać najnowsze informacje w aż dwunastu miejscach naszej dzielnicy!
  • INFORMATOR OCHOTY I WŁOCH
    We Włochach rozpoczęły się prace nad budżetem partycypacyjnym, w ramach którego mieszkańcy zadecydują - na co wydać pół miliona.
  • MOJA GAZETA REGIONALNA
    Metrem do samych Ząbek czy Marek nie dojedziemy, ale jest spora szansa, że dzięki planowanej stacji „Grodzisk” oba miasta uzyskają dogodne połączenie z tą najwygodniejszą formą komunikacji miejskiej.
  • TVP WARSZAWA
    Sylwester w Warszawie na błoniach Stadionu Narodowego. Miasto kończy już rozmowy z artystami, którzy zagrają na imprezie. Warszawiaków bawić pod chmurką będą między innymi Afromental, Big Cyc, Piersi, Jamal i TLove.
  • POLSKIE RADIO RDC
    Ma wejść w życie za półtora miesiąca, a wciąż niewiele wiadomo o karcie warszawiaka. Ratusz wprowadzenie karty zapowiedział jeszcze przed stołecznym referendum, ale kampania informacyjna w tej sprawie ma ruszyć lada dzień. Żeby móc taniej jeździć komunikacją miejską trzeba będzie pójść do urzędu i pokazać PIT.
  • THECITY.COM.PL
    Stołeczny ratusz zdecydował się sprzedać prawo użytkowania wieczystego siedmiu działek na Pl. Defilad w trybie bezprzetargowym. Za w sumie 1072 mkw. magistrat policzył ponad 21,4 mln zł. Teren ten w planie miejscowym przeznaczony jest pod wieżowiec o wysokości nawet 245 m.
  • WAW43
    Dziś o godz. 11 Dom Kultury „Zacisze” (ul. Blokowa 1) zaprasza na koncert Alicji Mieszało z okazji 5-lecia współpracy solistki z Domem Kultury "Zacisze". W programie niespodzianki muzyczne i goście, którzy mieli wpływ na kształtowanie jej osobowości. 

 

---------------------------------------
Warszawski Serwis Prasowy
www.wsp.waw.pl
www.facebook.com/WarszawskiSerwisPrasowy
www.twitter.com/redakcjaWSP



Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy










2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy