Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

Aukcja policyjna

Cel charytatywny

5 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się aukcja charytatywna zorganizowana przez Pracownię Grafiki Artystycznej WOLNO i stołeczną grupę IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji).

Pod młotek pójdą dzieła sztuki oraz pamiątki darowane przez znanych polskich sportowców. Wśród licytowanych eksponatów znajdą się m.in. prace artystki Barbary Szubińskiej, przedmioty należące do kapitana Romana Paszke oraz Huberta Migaczewa, trenera kadry narodowej seniorów w boksie. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na remont i wyposażenie sali sportowej Policyjnej Izby Dziecka w Warszawie.

Logo Komendy Stołecznej Policji

Zorganizowane przedsięwzięcie jest wyrazem wsparcia dla zaangażowania funkcjonariuszy Policyjnej Izby Dziecka w działania na rzecz readaptacji społecznej, budowania prawidłowych postaw społecznych oraz aktywizacji młodzieży osadzonej w PID. Aukcja, w zamiarze organizatorów, ma charakter inauguracyjny i jest tylko jednym z elementów kampanii dotyczącej młodzieży wykluczonej społecznie.

Wyremontowanie i wyposażenie sali sportowej jednostki pozwoli na rozwijanie sprawności sportowej wychowanków, zaspokoi ich potrzebę ruchu, a także wpłynie na kształtowanie ich sfery psychicznej. Dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie młodzieży konstruktywnego i społecznie pożądanego sposobu na spędzenie czasu wolnego. Z pewnością wyposażenie sali w nowoczesny i bezpieczny sprzęt zachęci ich do uprawiania sportu i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Będzie też alternatywą dla pasywnego trybu życia i zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych.

Zachęcamy, by do aukcji włączyli się m.in.: lekarze, ludzie świata biznesu, aktorzy i sportowcy. Aktywne współdziałanie różnych środowisk w zakresie promocji edukacji i profilaktyki zdrowotnej zapewni ochronę i dostarczenie podopiecznym wiedzy i umiejętności do skutecznego przeciwdziałania i radzenia sobie z zagrożeniami współczesnego życia.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało już wielu wybitnych sportowców, duże grono olimpijczyków, a także przedstawiciele świata artystycznego oraz ludzie zaangażowani w działalność charytatywną. Imprezę poprowadzi Maciej Kurzajewski. Jedną z dodatkowych atrakcji będzie występ młodego artysty malarza Andrzeja Lenarda, który będzie tworzył na żywo, rękawicami bokserskimi zamoczonymi w farbie, portret Darka „Tigera“ Michalczewskiego w takt piosenki Survivor „Eye Of The Tiger”. Obraz o wymiarach 100 x 100 cm zostanie następnie przekazany na aukcji Jurkowi Owsiakowi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udział w przedsięwzięciu zapowiedział też Komendant Stołeczny Policji, a honorowym patronatem objął je Minister Sportu i Turystyki.

Wielu utalentowanych artystów, absolwentów Europejskiej Akademii Sztuk i warszawskiej ASP zdecydowało się na włączenie się w przedsięwzięcie. Swoje prace wystawią na aukcji: Michał Torzecki, Oksana Bagriy, Elżbieta Banecka, Barbara Szubińska i Magdalena Pankiewicz.

Notki biograficzne artystów

  • Michał Torzecki
    młody, niezwykle utalentowany artysta, tuż przed stanem wojennym wyemigrował wraz z rodzicami do USA, gdzie przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po powrocie do Polski ukończył Europejską Akademię Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w Pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. Energia, żywiołowość, wyłapywanie najnowszych trendów, niezależność i pasja Michała Torzeckiego tworzą doskonałe połączenie, które jest odzwierciedleniem obietnicy marki Winsor&Newton „The World’s Finest Artists Materials”. Nowy ambasador będzie promować nie tylko produkty marki, ale także filozofię Winsora, opartą na niezależności artystycznej oraz spełnianiu swoich marzeń.

  • Oksana Bagriy
    W 2006 r. ukończyła Państwową Akademię Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie, uzyskując licencjat w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki. Od 2010 r. była studentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na kierunku grafika warsztatowa w pracowni prof. Ryszarda Osadczego. Studiowała też malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata. Obecnie studiuje na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Piotra Smolnickiego. Członkini grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką" Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Pomysłodawca i koordynator projektu ,,Świat bajki dla każdego". Jedna z ilustratorek dwujęzycznej książki dla dzieci ,,Świat bajki”. W 2007 r. otrzymała stypendium polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Gaude Polonia", które odbywała w ASP im W. Strzemińskiego w Łodzi na kierunku grafika warsztatowa – litografia, pod kierownictwem prof. hab. Marka Saka. Zajmuje się technikami akwaforty i akwatinty, litografią, malarstwem i rysunkiem.

  • Elżbieta Banecka
    urodziła się w 1965 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Studia na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w 1991 r. z malarstwa u prof. Jana Tarasina , aneks z grafiki u prof. Haliny Chrostowskiej, dyplom z grafiki u prof. Rafała Strenta. Uprawia grafikę warsztatową - unikatową, tworząc własne techniki eksperymentalne. Od 1994 roku związana z działalnością grupy „ FS „ zajmującej się performance, sztuką akcji i instalacją. Od 2000 roku współpracuje z Polskim Radiem projektując płyty muzyczne; min. pięciopłytowy album Jonasza Kofty. Od kilku lat wykłada grafikę warsztatową i projektową.  Zajmuje się grafiką artystyczną i projektową. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw krajowych i zagranicznych oraz uczestniczką ponad 200 wystaw zbiorowych. Była również kuratorem wielu ekspozycji. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Osace oraz w kolekcjach prywatnych w Japonii, Kanadzie, USA, Szwajcarii, Francji, Brazylii, Austrii, Niemczech i Polsce.

  • Barbara Szubińska
    studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowniach prof. Stanisława Szczepańskiego i Artura Nachta-Samborskiego. Dyplom uzyskała w 1958. W 1963 stowarzyszyła się z grupą "Rekonesans" i wystawiała z nią w latach 1964-1966. Brała też udział w retrospektywach grupy w latach 90., poczynając od jubileuszowej wystawy w Galerii Zachęta w 1994. Od 1992 jest pedagogiem, od 2000 profesorem Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Artystka od początku lat 60. wiele wystawiała w kraju i za granicą. Jej ekspresyjne, utrzymane zazwyczaj w ciemnych tonach, niepokojące i dramatyczne malarstwo oscyluje na granicy figuracji i abstrakcji. Tajemnicze, aluzyjne wnętrza i oniryczny nastrój, jaki je wypełnia, stawiają malarkę w rzędzie czołowych twórców malarstwa metaforycznego. Często podejmowanym przez nią motywem jest pejzaż, dający okazję do interesujących rozwiązań kolorystycznych i fakturowych. Obok malarstwa chętnie stosowaną przez nią techniką jest akwarela.

  • Magdalena Pankiewicz
    ukończyła z wyróżnieniem wydział malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od 2011 roku swoje prace regularnie publikuje na łamach wielu magazynów polskich i zagranicznych m.in: Zwierciadło, Bluszcz, Existence, Shhh!utter, Soul Magazine, Kikimora, Sukces, Slow, Commons&Sense. W listopadzie 2011 Magazyn CutOut umieścił ją na liście 10 najlepszych ilustratorek mody na świecie.

Autor: ak
Opublikowal: Michał Pawlik

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także

Nasi Partnerzy

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy