Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2007.04.14 g. 09:20

Konkurs dla bajkopisarzy

Otwarty Konkurs im. Czesława Janczarskiego
W pięćdziesiątą rocznicę powstania czasopisma - „ Miś - Przyjaciel Najmłodszych” organizuje jubileuszowy, VI Otwarty Konkurs im. Czesława Janczarskiego dla dorosłych autorów. Przedmiotem konkursu są bajki, baśnie i realistyczne opowiadania dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Raz na pięć lat debiutujący autorzy bajkopisarze mają szansę wziąć udział w Otwartym Konkursie im. Czesława Janczarskiego. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 10. rocznicę śmierci Czesława Janczarskiego, niezapomnianego autora postaci i przygód Misia Uszatka oraz pierwszego redaktora naczelnego pisma „Miś”. Dotychczasowe pokłosie konkursu to wiele znakomitych pozycji dla dzieci i objawienie kilku ciekawych autorów.


Dla przykładu:

  • zwyciężczyni poprzedniej edycji - Roksana Jędrzejewska-Wróbel - jest obecnie jedną z najbardziej cenionych i regularnie wydawanych bajkopisarek w Polsce.
  • Inna laureatka konkursu - Elżbieta Pałasz - jest  autorką cyklicznie piszącą do „Misia”.

 

- To zaszczyt kontynuować tradycję literacką rozpoczętą przez pana Czesława Janczarskiego. Konkurs to wysoki poziom i wysoko postawiona poprzeczka. Staramy się temu sprostać - mówi Piotr Rychel, redaktor naczelny „Misia”. - Konkurs niewątpliwie pomaga nam wyłowić nowe bajkopisarskie talenty - dodaje.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku, zaś prezentacja laureatów na łamach „Misia” - w listopadzie i grudniu.

 

Zwycięzców wyłoni jury w składzie:

  • profesor Joanna Papuzińska,
  • ilustratorka i autorka książek dla dzieci Joanna Olech,
  • prezes Fundacji ABCXXI Irena Koźmińska oraz
  • redaktor wydawniczy „Misia” Ewa Rekosz.
  • Roksana Jędrzejewska-Wróbel - laureatka poprzedniej edycji konkursu.

 

Prace konkursowe, w trzech egzemplarzach maszynopisu, należy przesłać do 31 lipca 2007 roku na adres redakcji: „Miś - Przyjaciel Najmłodszych”, ul. Tyniecka 38A, 02-621 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs literacki”.

 

Nadsyłane prace, tj. bajki i baśnie, mogą mieć długość do trzech stron znormalizowanego maszynopisu, natomiast opowiadania nie powinny przekraczać jednej strony. Do prac konkursowych, dotychczas niepublikowanych, opatrzonych godłem (pseudonimem), załączyć należy zapieczętowaną kopertę, z danymi do korespondencji oraz numerem telefonu lub adresem e-mailowym pełnoletniego autora.

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy










2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy