Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2010.11.06 g. 12:16

Hubertus Sarmacki

Na Żoliborzu przy Centrum Olimpijskim

Na wydarzenie przybędą między innymi uczestnicy w strojach z XVII wieku, w tym husarze, jazda kozacka, dragoni, i inni. W gonitwie wezmą też udział jeźdźcy w strojach współczesnych.

Chorągiew Husarska im Hetmana Stanisława Żółkiewskiego zaprasza na Hubertusa od godz. 11:00 w niedzielę, 7 listopada do Stanicy Husarskiej na Żoliborzu, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie, na błoniach między Centrum Olimpijskim, a mostem Grota Roweckiego, obok Grodu Wikingów.


Główna gonitwa konno za "lisem" rozpocznie się ok godziny 14:00.


W międzyczasie, w Stanicy będzie można dowiedzieć się na temat XVII wiecznych formacji rycerskich Rzeczypospolitej, tradycji kawaleryjskich, obejrzeć pokazy i wierne repliki uzbrojenia, strojów, rycin, map i obrazów.

 

Husarze w 21 wieku

 

Husarze przed NBP
(klikninj by zobaczyć więcej zdjęć)

 

W trakcie imprezy otwarty będzie również sklepik w sali kłuszyńskiej z książkami, pamiątkami, napojami zimnymi i ciepłymi. Na dziedzińcu Stanicy rozpalone zostanie także ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek.

 

Dla chętnych będzie również istniała możliwość przejażdżki na kucyku oraz rozpoczęcia nauki jazdy konno, w ramach podtrzymywania i umacniania polskich tradycji kawaleryjskich.

 

Zapraszamy
Chorągiew ŻółkiewskiegoOpublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy