Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2009.08.24 g. 15:59

Trwa Kampania na rzecz leczenia alkoholizmu.

Zapraszamy na spotkanie.
Jesteś żoną alkoholika, narkomana, tracisz nadzieję, że Twój mąż/partner kiedykolwiek przestanie pić/zażywać, jesteś wyczerpana szukaniem coraz, to nowych sposobów „na Niego”, bo już prosiłaś, groziłaś, płakałaś, straszyłaś. Zapraszamy na bezpłatne spotkanie...

Dowiedzmy się czym jest alkoholizm Naszym celem jest uświadomienie osób uzależnionych oraz ich bliskich czym właściwie jest choroba alkoholowa. Ponieważ często wydaje nam się, że wiemy o niej wszystko. Istniejący w stereotypach obraz alkoholika jako pijącego codziennie menela to mit.

 

Tylko około 3-5% alkoholików pochodzi z tzw. marginesu społecznego. Dotkniętych chorobą jest coraz więcej ludzi Żyjemy wśród alkoholików, jako ich rodziny, znajomi czy współpracownicy. Czasami nie dopuszczamy do siebie myśli, że dany stan, to już alkoholizm, ponieważ postrzegamy tę chorobę jako nieustanne upijanie się oraz marginalizację społeczną.

 

Alkoholikiem jednak może być każdy, a czasem im więcej funduszy, tym potencjalnie ułatwiona droga ku uzależnieniu. Rozpoznajmy alkoholika Choroba alkoholowa to szereg symptomów. Nie zawsze wiemy, czy dana osoba jest już uzależniona, a jeszcze częściej nie dopuszczamy do siebie takiego stanu. Znajomość podstaw objawów pomoże nam wyzbyć się złudzeń. Pozwoli na realne spojrzenie na daną osobę i jej sytuację, oraz na wyciągnięcie wniosków przy jednostkowym rozrachunku.

 

Ideą kampanii jest informowanie o zagrożeniach Główne zadanie kampanii to odpowiadanie na nurtujące Was pytania. Czym jest alkoholizm, jakie są jego sygnały ostrzegawcze, jakie są metody leczenia. Kampania ma za zadanie wskazać możliwe najlepsze rozwiązania i pomóc w podjęciu kroków w celu wyjścia z nałogu. Ogromną pomocą są artykuły i publikacje specjalistów, jednak najbardziej cenny będzie bezpośredni kontakt, choćby poprzez darmowe spotkania edukacyjne. Stereotypy, mity i fałszywe przekonania Jak rozpoznać alkoholika i jak mu pomóc, to główne pytania. Odpowiemy na nie, wskazując wiele fałszywych przekonań, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Portal odpowiedzi i nauki Miejscem głównej płaszczyzny przekazu jest portal www.leczmy-alkoholizm.org. Na jego łamach odnajdziemy odpowiedzi na nasze pytania, ale także informacje, w jaki sposób pomóc osobie uzależnionej.

 

Kampania działa bez przerwy i zakończy się finałem na przełomie września i października. Szczegółowe informacje oczywiście odnajdziemy na łamach wspomnianego serwisu.

 

Spotkanie edukacyjne. 25 sierpnia 2009.

 

Jesteś żoną alkoholika, narkomana, tracisz nadzieję, że Twój mąż/partner kiedykolwiek przestanie pić/zażywać, jesteś wyczerpana szukaniem coraz, to nowych sposobów „na Niego”, bo już prosiłaś, groziłaś, płakałaś, straszyłaś.

 

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie z kobietami, które przeszły tę drogę i wróciły do życia. Opowiedzą, jak podjęły terapię, czego się dowiedziały i nauczyły, z czym było im najtrudniej. Dowiesz się, jak nie dać się krzywdzić, co warto robić wobec pijącego/biorącego partnera. Zapraszamy też mężów/mężczyzn borykających się z piciem/zażywaniem swoich kobiet. Spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się w Ośrodku Polana ul. Oleandrów 5 lok. 8 w Warszawie dnia 25.08.2009 w godzinach od 18.00 do 21.00

 

Prosimy o telefoniczne uprzedzenie swojej obecności. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 - 20. pod numerem telefony (022) 825 00 45. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

W skład kampanii wchodzą:

 

  1. Publikacje i artykuły dotyczące problematyki Uzależnień tworzone przez specjalistów zajmujących się problematyką od wielu lat.
  2. Filmy i spoty przedstawiające problemy uzależnionych, jak i ich otoczenia.
  3. Bezpłatne spotkania edukacyjne zarówno dla uzależnionych, jak i dla ich bliskich.

 

Decyzja w sprawie Twojej przyszłości oraz Twoich bliskich leży wyłącznie w Twoich rękach. Nikt nie jest w stanie zrobić nic za Ciebie oraz bez Twojej zgody. Pozwól pomóc sobie czyniąc pierwszy krok.

 

Organizatorem kampanii jest Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej „POLANA”.

Strona kampanii: www.leczmy-alkoholizm.org



Autor: Adam Perko
Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy