Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2010.09.09 g. 07:19

Warszawscy ratownicy medyczni najlepsi w Europie


Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SPZOZ w Warszawie pokonali zawodników z 38 zespołów z Europy oraz USA.

  • Magdalena Szulc
  • Marcin Borkowski,
  • Krzysztof Romanowski

 

zwyciężyli w I Mistrzostwach Europy w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 30 sierpnia - 4 września 2010 w Olsztynie.

 

W trakcie mistrzostw rozegrano kilka konkurencji dziennych oraz jedną nocną. Członkowie trzyosobowych zespołów rywalizowali w zawodach medycznych i techniczno-sprawnościowych. Zmagania z zakresu medycznego oceniano według aktualnej wiedzy medycznej oraz wytycznych organizacji europejskich m.in. Europejskiej Rady Resuscytacji. Rozgrywki były zorganizowane w centrum Olsztyna oraz na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie.

 

Mistrzostwa były także okazją do dyskusji na temat funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego w Polsce. Rozmawiano m.in. o koncepcji Centrum Powiadamiania Ratunkowego i numeru 112, ochronie prawnej członków zespołów ratownictwa w trakcie wykonywania zadań oraz o profilaktyce zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Wśród imprez towarzyszących znalazły się: wystawa sprzętu ratowniczego, festyn dla dzieci „Z nami bezpieczniej” oraz pokazy ratownicze.

 

Celem I Mistrzostw Europy w Ratownictwie Medycznym była promocja ratownictwa medycznego, dobrych praktyk i bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Imprezę patronatami objęły Komisja Europejska ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Infrastruktury. Patronat naukowy sprawowało Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej.

 

Ratownictwo medyczne podlega wojewodzie.

Pogotowie warszawskie działa od 113 lat.

 

Więcej na temat mistrzostw w OlsztynieOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy