Inne projekty to poprawa działania systemów informatycznych w Urzędzie Gminy Goszczyn oraz budowa ulicy Kaczyńskiej w Ostrołęce
Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj przedstawiciele władz województwa oraz beneficjenci. Łączna wartość projektów to ponad 6 500 000 zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie przeszło 3 700 000 zł.
– Bardzo się cieszę, że dwa z podpisywanych dzisiaj projektów dotyczą informatyzacji. Możliwość załatwiania spraw urzędowych czy rejestracji dziecka do lekarza przez Internet to krok w przyszłość i duże ułatwienie dla mieszkańców Mazowsza – podkreślił marszałek Adam Struzik.– Równie ważne są także inwestycje w infrastrukturę drogową, czego przykładem może być projekt Ostrołęki – dodał.
– Ostatnie pól roku to czas intensywnego wydawania pieniędzy unijnych. Jesteśmy już bardzo blisko sięgnięcia po środki z krajowej rezerwy wykonania – zaznaczył wicemarszałek Marcin Kierwiński.
Video rozmowy i rejestracja on-line w warszawskim szpitalu dla dzieci
Video rozmowy czy też możliwość rejestracji on-line to wszystko czeka pacjentów Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika 43.
Pod koniec przyszłego roku ten najstarszy w Polsce szpital dziecięcy zostanie zinformatyzowany.
To bardzo ważna inwestycja. Co roku w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci leczy się blisko 57 tys. dzieci z całego województwa mazowieckiego oraz innych regionów Polski. Placówka specjalizuje się w pediatrii oraz chirurgii i ortopedii dziecięcej. Jest to również jedyny w kraju szpital, w którym wykonywane są nieinwazyjne zabiegi leczenia schorzeń układu moczowego u dzieci. Ponadto, dzięki współpracy z czołowymi ośrodkami medycznymi oraz posiadaniu jedynego na Mazowszu artroskopu, szpital ma możliwość wykonywania unikalnych w skali kraju, zabiegów rekonstrukcji stawów kolanowych. Każdego roku Oddział Chirurgii i Ortopedii Dziecięcej wykonuje ok. 1,5 tys. tego typu zabiegów.
Informatyzacja Warszawskiego Szpitala dla Dzieci polegać będzie na zakupie sprzętu informatycznego oraz stworzeniu witryny internetowej wraz z platformą e-usług medycznych, co umożliwi m.in. internetową rejestrację pacjentów. Za pośrednictwem witryny lekarze i rodzice zyskają również dostęp do informacji o postępach leczenia dzieci.
W ramach inwestycji wdrożony zostanie system telefonii internetowej (VoIP), który umożliwi kontakt małych pacjentów szpitala z rodzicami również poprzez video rozmowy. Ponadto specjalnie dla pacjentów szpitala utworzone będą Publiczne Punkty Dostępu do Internetu (PIAP).