Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2012.06.07 g. 21:02

Opieka medyczna w Warszawie na Euro 2012


Warszawa jest przygotowana na dwa tysiące interwencji lekarskich i hospitalizację 400 uczestników i widzów Euro 2012

Jak podaje PAP i Rynek Zdrowia, w stolicy, w zabezpieczeniu medycznym turnieju weźmie udział 11 szpitali i 9 przychodni, a w odwodzie pozostanie jeszcze 300 łóżek w siedmiu innych placówkach.

 

Opieka medyczna w Warszawie na Euro 2012

 

4 lata temu we Wiedniu w trakcie EURO 2008 pomocy szpitalnej wymagało około 300 osób.

 

Zabezpieczenie medyczne przygotowywano dla pięciu stref:

 

  • Stadionu Narodowego,
  • Strefy Kibica,
  • Lotniska Chopina,
  • dworców kolejowych
  • i pozostałej miejskiej przestrzeni publicznej.

 

Udzielanie niezbędnej pomocy możliwie najszybciej i na miejscu - tam, gdzie pojawi się taka potrzeba to generalna zasada działania służb medycznych
Na Stadionie Narodowym podczas meczów obecnych będzie 110 osób personelu medycznego, dysponujących odpowiednim sprzętem (m.in. od 2 do 8 karetek) i możliwością przewiezienia potrzebujących do szpitala.

 

Ze Stadionu Narodowego, w przypadku pilnej potrzeby, pacjenci będą odwożenia do Szpitala Bródnowskiego mimo, że o rzut czapką od stadionu jest Szpital Praski Będzie on pełnił w czasie Euro jedynie rolę pomocniczą.
Niestety, w czasie zgłaszania do UEFA, Praski nie miał jeszcze uruchomionego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który jest podstawowym  odziałem dla zabezpieczenia imprezy masowej.

 

W Strefie Kibica będzie dyżurować 70 osób w medycznych patrolach pieszych i 4 w medycznych punktach stałych. Będzie też jeden punk  "krótkoterminowej opieki medycznej dla osób nietrzeźwych".

 

W pięć dni meczowych ratownicy będą pracować do północy.
Na potrzeby gości Strefy Kibica pozostanie uzupełnienie do ośmiu zespołów wyjazdowymi w karetkach. Ich pracę będą wspierać także wolontariusze.

 

Ogólnie nad zdrowiem uczestników turnieju i kibiców ma czuwać w Warszawie minimum 40 karetek pogotowia i przynajmniej kilka tysięcy osób personelu medycznego.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy