Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2012.08.21 g. 15:58

Niewidzialna Wystawa w plenerze

Niewidzialny Labirynt

W miniony weekend, 18 i 19 sierpnia, Niewidzialna Wystawa po raz pierwszy zaprezentowała namiastkę swojej mocy w plenerze, podczas jarmarku Św. Jacka na Freta prezentując Niewidzialny Labirynt.

Założeniem tej pozornie prostej konstrukcji jest pokazanie osobom widzącym, że nawet najłatwiejsza ścieżka sprawia dużo kłopotów, gdy poruszamy się po niej bez pomocy wzroku, z założoną opaską.
Dla niewidomych „okiem” do badania przestrzeni ulicy jest biała laska i właśnie za jej pomocą ochotnicy poruszali się pomiędzy zakrętami Niewidzialnego Labiryntu.

 

Niewidzialna Wystawa w plenerze - Niewidzialny Labirynt

 

Prezentacja labiryntu odbyła się w jarmarkowej Strefie Dziecka na terenie ogrodu Fundacji Sto Pociech, ale nie tylko najmłodsi próbowali swoich sił w pokonywaniu przeszkód – bardziej nieśmiałe dzieci zachęcali odważni rodzice i opiekunowie.

 

Niewidzialna Wystawa w plenerze - Niewidzialny Labirynt

 

Niewidzialny Labirynt będzie można spotkać w różnych miejscach na terenie Warszawy – warto się wówczas zatrzymać i spróbować poczuć się, choć przez chwilę jak osoba niewidoma i… zwolnić… A kolejne kroki skierować wprost na Niewidzialną Wystawę by spróbować zrozumieć świat osób ociemniałych!

 

Niewidzialna Wystawa w plenerze - Niewidzialny Labirynt

 

Zdjęcia Małgorzata SzumowskaOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy