Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2012.09.07 g. 10:42

ZOBACZ NAS


To tytuł kampanii informacyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji.

Niepełnosprawni często muszą udowadniać innym ludziom, znajomym, kolegom jak również i sobie samym ,że  niepełnosprawność nie ogranicza ich tak bardzo żeby nie mogli się realizować. Często bez wsparcia najbliższych udaje im się osiągać sukcesy. Wówczas ich trud w osiągnięciu celu przewyższa niejednokrotnie wysiłki osób pełnosprawnych. Istnieje wiele przykładów na to, że istnieją ludzie którzy pragną udowodnić, że na tym świecie nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Zobacz nas

 

Fizyczne ograniczenia nie muszą powstrzymywać przed realizowaniem własnych marzeń. Należy sprzeciwiać się bierności i promować aktywny wypoczynek by rozbudzić wielką pasję u innych. Bardzo potrzebna jest świadomość przeszkód i trudności które można napotkać na swej drodze i jednocześnie być gotowym podejmować ryzyko i przeżywać kolejne sukcesy, osiągnięcia chociażby te najmniejsze.

 

W mediach mówi się o osobach niepełnosprawnych chętnie jednak dominują historie dramatyczne, wzruszające, wyciskające łzy. To powoduje ,że często nie są traktowani jak ludzie normalnie żyjących. Może tak osoby niepełnosprawne jako prowadzący programy informacyjne. Mijają jednak lata i nie wiele się zmienia.

 

Niepełnosprawni wciąż czekają na normalność.

 

Obraz Marka Kraussa - niepełnosprawnego warszawiaka

 

Obraz Marka Kraussa - niepełnosprawnego warszawiaka

 

KAMPANIA WSPÓŁFINANSOWANA PRZEZ MAZOWIECKIE CENTRUM POLITYKI SPOŁECZNEJOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy