Zdrowie
2013.02.19 g. 18:16
Co ze Szpitalem Południowym?
Miasto zrezygnowało ze zdrowia warszawiaków!?
„W imieniu Zarządu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy zwracam się z uprzejmą prośbą o wprowadzenie do porządku obrad najbliższej sesji Rady Warszawy punktu „Informacja Prezydenta m. st. Warszawy w sprawie budowy Szpitala Południowego w nowej lokalizacji”.
Wniosek motywuję głębokim niepokojem, wywołanym ostatnimi wydarzeniami, dotyczącymi budowy tej wyczekiwanej i wielokrotnie obiecywanej mieszkańcom inwestycji” – czytamy w piśmie, jakie dzisiaj wystosował burmistrz Ursynowa Piotr Guział do przewodniczącej Rady m.st. Warszawa Ewy Malinowskiej-Grupińskiej.
Burmistrz Ursynowa zwraca uwagę, że:
- do dziś nie uzyskał odpowiedzi pismo do Prezydent m.st. Warszawy z 8 listopada 2012 r., w którym zadał szereg pytań dotyczących budowy Szpitala Południowego
- 13 grudnia 2012 r. na sesji Rady Warszawy planowana na lata 2013-2015 inwestycja budowy Szpitala Południowego została po raz kolejny przesunięta, tym razem na lata 2015-2017.
- 9 stycznia br. otrzymał pismo od Dyrekcji Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii, z załączonymi uchwałami Rad Naukowych obu instytutów, w których w sposób zdecydowany negatywnie opiniują lokalizację Szpitala Południowego, jako kolidującą z ich planami istotnej rozbudowy obecnej izby przyjęć oraz z przebiegiem dróg ewakuacyjnych i przeciwpożarowych
- 4 lutego br. otrzymał pismo od dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Warszawa – Ursynów, informujące o planach rozbudowy tzw. szpitala jednego dnia przy ul. Kajakowej 12, co uzasadnia pytanie, czy oznacza to, że Miasto rezygnuje z planów budowy Szpitala Południowego w sąsiedztwie Centrum Onkologii i Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, na rzecz nowej lokalizacji.
- 12 lutego br. zespół koordynujący podjął negatywną decyzję dotyczącą zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, odnoszącą się do funkcji zagospodarowania prywatnego terenu położonego u zbiegu ulic: Gandhi i Rosoła w dzielnicy Ursynów, tj. przeznaczenia terenu z funkcji usług zdrowia (UZ) na funkcję budownictwa wielorodzinnego (M1). Ta decyzje wywołuje wrażenie, że Miasto planuje nabycie przedmiotowego terenu od prywatnego podmiotu lub planuje inne działania, zmierzające do wybudowania tam Szpitala Południowego.
„Wszystkie te wątpliwości wskazują na wieloletnią bezradność służb miejskich w obliczu problemu wybudowania Szpitala Południowego. Jednocześnie podejmowane działania są niekonsekwentne i można określić je jako niegospodarne w związku ze znacznymi kwotami rezerwowanymi i wydatkowanymi od 2007 r. na przygotowanie i budowę szpitala, który nie powstaje i jak wiele na to wskazuje, nie powstanie w planowanej dotychczas lokalizacji. Budzi to uzasadniony niepokój władz Dzielnicy Ursynów, mieszkańców południowych dzielnic Warszawy i szeroko pojętej opinii publicznej. Sprawa ta wymaga zatem wyjaśnienia, a najlepszym do tego miejscem i sposobnością byłaby sesja Rady Warszawy, stąd wnioskowany przez Zarząd Dzielnicy Ursynów punkt porządku obrad” – kończy pismo burmistrz Ursynowa.
Pełna treść pisma.
Podtytuł pochodzi od redakcji.
-