Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Bezpieczeństwo

2013.11.29 g. 12:30

Starszy Ratownik

bezpłatne szkolenie dla seniorów
30 listopada w warszawskim Klubie Seniora „Kreatywne Popołudnia na Wita” odbędzie się kurs pierwszej pomocy dla seniorów. Szkolenie jest częścią ogólnopolskiej akcji „Starszy Ratownik”, w ramach której z bezpłatnych zajęć skorzystało już 1500 seniorów.

Celem akcji „Starszy Ratownik”, zainicjowanej przez Program 60+, jest edukacja seniorów w dziedzinie elementarnych zasad pierwszej pomocy.

 

Akcja ma pomóc seniorom poczuć się pewniej w niecodziennych sytuacjach.
Co ważne – udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Każde szkolenie w ramach akcji „Starszy Ratownik” jest prowadzone przez profesjonalnego ratownika medycznego.

 

– Zadaniem akcji nie jest przekwalifikowanie jej uczestników w ratowników medycznych czy przekazanie szczegółowej wiedzy na temat ratownictwa medycznego, ale pokazanie podstawowych kroków, jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś z najbliższego otoczenia będzie potrzebował naszej pomocy – mówi Małgorzata Marchewka, ekspert Programu 60+.

 

Podczas szkolenia można dowiedzieć się m.in.:

 

  • jak postępować w przypadku zranień, ataków padaczki, omdleń itp.,
  • jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas akcji udzielania pierwszej pomocy,
  • jak rozmawiać z dyżurnym pogotowia, 
  • jakie czynności należy podjąć czekając na przyjazd pogotowia.

 

 

Warszawskie spotkanie odbędzie się w Klubie Seniora „Kreatywne Popołudnia na Wita”, w świetlicy przy ulicy Wita Stwosza 44, 30 listopada o godzinie 14.00.

 

O akcji Starszy Ratownik Ogólnopolska kampania „Starszy Ratownik” jest realizowana przez Program 60+ we współpracy z partnerami m.in. firmą Falck Medycyna i lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz osób starszych, np. Uniwersytetami Trzeciego Wieku i Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków. Szkolenie może zostać przeprowadzone w każdej organizacji zrzeszającej seniorów, która zgłosi takie zapotrzebowanie drogą e-mailową na skrzynkę: kontakt@program60plus.pl lub wypełni formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie akcji: www.starszyratownik.pl.

 

Kalendarz szkoleń oraz informacje dla organizacji, które chcą przeprowadzić szkolenia wśród seniorów, można znaleźć w aktualnościach na stronie akcji www.starszyratownik.pl lub www.program60plus.pl.Autor: mz
Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy