Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Bezpieczeństwo

2014.02.02 g. 12:19

Bezpieczeństwo pasażerów przede wszystkim

Działania policji
Sygnały napływające od mieszkańców stolicy i mediów oraz obserwacje policjantów ruchu drogowego potwierdzają, że wśród kierowców oraz motorniczych KM panuje przekonanie, że popełniane przez nich wykroczenia w ruchu drogowym w wielu wypadkach pozostają bezkarne.

Autobus komunikacji miejskiej jedzie po krawężniku

 

Stan techniczny autobusów również budzi uzasadnione zastrzeżenia.
W celu przeciwdziałania tego typu wykroczeniom, policjanci warszawskiej "drogówki" będą kontynuować działania "Bezpieczna Komunikacja Miejska".

 

Układ komunikacyjny m. st. Warszawy oraz bardzo duży wzrost liczby pojazdów poruszających się po ulicach miasta powoduje, że na większości ciągów komunikacyjnych występuje bardzo duże nasilenie ruchu kołowego. W ruchu tym - poza indywidualnymi środkami transportu - funkcjonuje zbiorowy transport publiczny, wykonywany między innymi autobusami i tramwajami. Kierujący tymi pojazdami często "ułatwiają" sobie przejazd i nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

 

Aby wyeliminować nieprawidłowości w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą zintensyfikowane działania. Będą one prowadzone zarówno radiowozami oznakowanymi jak i nieoznakowanymi z wideorejestratorami. Podjęta zostanie również współpraca w tym zakresie z Mazowieckim Inspektoratem Transportu Drogowego oraz Zarządem Transportu Miejskiego. Aby pasażerowie nie odczuwali problemów z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej, karanie za wykroczenia będzie się odbywało w miarę możliwości po dojeździe na pętlę lub zajezdnię. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach (np. stan techniczny pojazdu zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu) policjanci będą podejmować interwencje niezwłocznie, zakazując dalszej jazdy.

 

Ponadto w rejonach pętli autobusowych i tramwajowych, policjanci wyposażeni w specjalistyczne przyrządy kontrolne będą badać stan techniczny pojazdów komunikacji miejskiej, a także stan trzeźwości kierujących oraz dokumenty niezbędne do realizacji zadań pracowniczych.

 


Aby uświadomić kierowcom i motorniczym zagrożenia drogowe, policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej WRD KSP prowadzą regularne szkolenia dla tej grupy zawodowej w ramach szkoleń BHP.



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy