Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Biznes

2013.10.21 g. 21:12

List Prezesa Belgijskiej Izby Gospodarczej

Dni Belgijskie w Polsce

Z okazji rozpoczynających się Dni Belgijskich w Polsce, Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej, Pan Bruno Lambrecht, wystosował list specjalny.

Drodzy Przyjaciele i Członkowie Belgijskiej Izby Gospodarczej,

 

 Bruno Lambrecht - Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej

 

Bruno Lambrecht
Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej

 

W imieniu Zarządu Belgijskiej Izby Gospodarczej mam zaszczyt zaprosić Państwa na 15. edycję Dni Belgijskich, które w tym roku odbędą się nie tylko w Warszawie, ale również w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Ambasadą Belgii i Przedstawicielstwami Ekonomicznymi Regionów: Brukseli, Flandrii i Walonii, a także z hotelem IBB Andersia w Poznaniu.

 

Głównym celem Dni Belgijskich jest umacnianie polsko-belgijskich relacji biznesowych oraz dzielenie się doświadczeniami w zakresie funkcjonowania na polskim rynku. W ramach tegorocznej edycji odbywają się zróżnicowane spotkania, m.in. konferencja Sharing Experiences on Logistics, przygotowana z myślą o firmach polskich i belgijskich działających w sektorze logistyki, CEO Forum dla prezesów największych belgijskich spółek działających w Polsce oraz polskich przedsiębiorstw, a także Misja Handlowa flamandzkich przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w gospodarowaniu odpadami.

 

Nie zapominajmy jednak o aspekcie kulturalnym Dni Belgijskich. Przygotowaliśmy dla Państwa różnorodne wydarzenia prezentujące belgijską kulturę i kuchnię. Serdecznie zapraszam na uroczystą Galę, którą poprzedzi koncert belgijskiej pianistki Inge Spinette oraz polskiej śpiewaczki operowej Kingi Borowskiej. Wart uwagi jest również Festiwal Filmów Belgijskich, na którym zaprezentowana zostanie współczesna kinematografia belgijska. Wieczór Belgijski – Małże i Frytki to wydarzenie, którego nie mogą przegapić miłośnicy belgijskich specjałów. Dodatkowo, podczas Tygodnia Kuchni Belgijskiej w Poznaniu, można skosztować dań przygotowanych przez cenionego belgijskiego szefa kuchni – Jeana Bosa. Smakosze najbardziej znanego belgijskiego trunku na pewno nie ominą Degustacji Belgijskiego Piwa.

 

Organizacja Dni Belgijskich nie byłaby możliwa bez udziału naszych Sponsorów i Partnerów. Chciałbym złożyć im podziękowania za udzielone nam wsparcie.

 

Serdecznie zachęcam Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem Dni Belgijskich 2013 (PDF 4MB), oraz do uczestniczenia w zorganizowanych przez nas wydarzeniach.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Bruno Lambrecht
Prezes Belgijskiej Izby GospodarczejOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy