Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Biznes

2014.02.07 g. 20:34

ZUS wychodzi do publiczności!

Urząd bliżej społeczeństwa
11 lutego w CH Blue City odbędzie się wspólna impreza informacyjna I Oddziału ZUS w Warszawie, 3. US Warszawa-Śródmieście, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Okręgowego Inspektoratu Pracy.

W pierwszej połowie lutego w 3 miastach Polski, tj. w Warszawie, Jaśle i Wrocławiu, ZUS organizuje mobilne punkty PUE w centrach handlowych. Celem tych jednodniowych akcji jest przybliżenie klientom możliwości kontaktu z ZUS przez Internet. W Warszawie dodatkowo będzie możliwość skorzystania z usług innych instytucji państwowych. 

 

Wycinek plakutu ZUS

 

11 lutego w warszaskim CH Blue City odbędzie się wspólna impreza informacyjna I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Okręgowego Inspektoratu Pracy. Podczas niej dowiesz się, jak łatwiej i szybciej możesz załatwiać sprawy urzędowe. Stoiska Urzędów będą działały od 14:00 do 20:00 pod fontanną na poziomie -1.

 

Oto, co przygotowały poszczególne urzędy dla wszystkich odwiedzających CH Blue City tego dnia:

 

  • I Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie zaprezentuje działanie Platformy Usług Elektronicznych. Jest to nowoczesny portal internetowy, który umożliwia sprawdzanie stanu indywidualnego konta w ZUS, śledzenie stanu swoich spraw oraz rezerwowanie wizyt w ZUS. PUE posiada odrębne panele dla pracowników, pracodawców i świadczeniobiorców. Pracownicy ZUS będą zakładać wszystkim zainteresowanym konta na PUE oraz udzielać porad w zakresie ubezpieczeń i świadczeń. Pamiętaj – jeśli chcesz założyć konto na PUE, musisz mieć ze sobą dowód tożsamości i pamiętać swój adres e-mail!

  • Skorzystasz z pomocy pracowników Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście i wyślesz swój PIT przez Internet. Przekonasz się jaki to prosty, szybki i bezpieczny sposób rozliczenia podatkowego. Utworzone zostaną stanowiska umożliwiające skorzystanie z tej nowoczesnej formy rozliczenia. Zabierz ze sobą wszystkie informacje od płatników oraz kwotę przychodu osiągniętego za 2012 rok. Zostań również uczestnikiem akcji "Weź paragon" – uzyskasz od nas wszelkie informacje. Przedstawione będą korzyści dla klientów oraz Skarbu Państwa wynikające z posiadania paragonu.

  • Doradcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie przybliżą zasady legalnej pracy za granicą. Dowiesz się, jak poszukiwać legalnych ofert pracy, jak dopełnić koniecznych formalności i jak nie paść ofiarą nieuczciwych pracodawców. Zostanie poruszona także kwestia bezpiecznego korzystania z usług prywatnych agencji zatrudnienia oraz sumowania okresów zatrudnienia za granicą do świadczeń z tytułu bezrobocia i emerytalno-rentowych po powrocie do kraju.

  • Okręgowy Inspektorat Pracy przybliży temat kontroli w zakresie zawierania przez pracodawców umów cywilnoprawnych i terminowych. Jest to jedno z głównych zadań OIP na rok 2014. Szczególny nacisk będzie skierowany na problematykę przestrzegania przez podmioty przepisów prawa pracy przy zatrudnianiu, a zwłaszcza podczas zawierania umów cywilnoprawnych w warunkach wskazujących na istnienie stosunku pracy oraz nadużywania zawierania umów o pracę na czas określony.

 

Zapraszamy!

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy