Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2014.02.06 g. 22:42

Telewizory z Hiltona dla warszawskiej oświaty

80 cienkich sztuk, lekko używanych.
W związku z okresową wymianą w warszawskim hotelu Hilton, Atlas Estates przekazał 80 telewizorów LCD marki Philips 16 różnym placówkom oświatowym oraz pomocy społecznej, znajdującym się w Warszawie i okolicach.

Wśród obdarowanych znalazły się domy dziecka, szkoły i przedszkola oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze działające na rzecz dzieci i rodzin, znajdujące się w większości w Warszawie i okolicach. W akcji przekazywania odbiorników brali udział pracownicy firmy w ramach wolontariatu pracowniczego.

 

Telewizory przekazane oświacie przez Atlas Estates

 

Jednym, z beneficjentów akcji jest Zespół Szkół Specjalnych nr 109 w Warszawie. Jego dyrektor, Małgorzata Dońska-Olszko, wyjaśnia, w jaki sposób szkoła korzysta z otrzymanego sprzętu:
W naszej placówce uczą się dzieci oraz młodzież z niepełnosprawnością ruchową i złożoną. Wiele dzieci nie może pisać ręcznie, ale z powodzeniem posługuje się nowoczesną technologią. Telewizory otrzymane w darze od Atlas Estates wykorzystujemy przede wszystkim jako monitory w zestawie z komputerem. Wielkość ekranu ułatwia naukę i czyni ją dostępną również dla tych dzieci, które mają problemy związane z postrzeganiem obrazu. Jesteśmy wdzięczni za otrzymane pomoce edukacyjne. Dzięki tego rodzaju inicjatywom możemy podnosić jakość edukacji dzieci z niepełnosprawnością, a także zwiększać ich motywację do nauki.”

 

Atlas Estates zdecydował się przekazać telewizory LCD marki Philips w związku z okresową wymianą sprzętu w warszawskim hotelu Hilton, którego budynek należy do firmy. Wszystkie odbiorniki znajdują się w dobrym stanie.

 

Zdecydowaliśmy się przekazać sprzęt z hotelu Hilton na cele dobroczynne placówkom w Warszawie, gdzie firma koncentruje swoją działalność. Mamy nadzieję, że ten skromny gest przyczyni się do wyrównywania szans potrzebujących dzieci i rodzin z naszego otoczenia” – mówi Reuven Havar, prezes Atlas Management Company.

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy