Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2014.03.21 g. 15:53

Poszukiwane pomysły do mPotęgi


Jeśli jesteś zwolennikiem edukacji przez zabawę, pasjonują Cię nauki ścisłe i masz swój pomysł na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki zgłoś się do konkursu grantowego „mPotęga”!

Termin nadsyłania wniosków - 9 maja 2014r.
 
Wycieczki, warsztaty, gry planszowe, zabawy edukacyjne, quizy, gry terenowe i wiele innych – tak od dziś może wyglądać nauka matematyki w województwie łódzkim i mazowieckim!
Matematyczne kostki do gry
 
Wiele uwagi poświęca się problemowi niewystarczającej liczby inżynierów, osób z technicznym wykształceniem na polskim rynku pracy. Z drugiej strony coroczne oblężenie uczelni na kierunkach humanistycznych przez młodych ludzi, pokazuje, że wciąż obawiają się oni matematyki. Aby budować kapitał intelektualny Polski, należy inwestować w młodych ludzi i ich rozwój kompetencji matematycznych, cyfrowych. Do tego jednak dziś niezbędne są programy grantowe.
14 marca ruszyły programy grantowe i stypendialne fundacji należącej do mBanku. Jednym z nich jest Program „mPotęga”, którego partnerem jest Fundacja Dobra Sieć. Jego głównym celem jest zainspirowanie nauczycieli i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy, rutynę lekcji i inspirowali dzieci i młodzież do nauki matematyki.
 
Zabawa z matematyką do mPotęgi!
O granty w programie „mPotęga”, mogą ubiegać się m.in.: szkoły, uczelnie wyższe, biblioteki, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne chcące w ciekawy i nieszablonowy sposób promować naukę matematyki. Jak mówi Iwona Ryniewicz, prezes  fundacji mBanku: Zapraszamy do konkursu wszystkich, którzy mają pomysł na konkursy, gry, seminaria lub inne działania, które w ciekawy i nieszablonowy sposób będą promować naukę matematyki.
 
Granty zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów z gimnazjów, liceów i techników. Na realizację swoich pomysłów zwycięzcy konkursów otrzymają od 2 do 5 tys. złotych (w przypadku szkół podstawowych) lub od 5 do 8 tys. złotych (w przypadku gimnazjów, liceów i techników).
 
Matematyczny zegar
 
Wnioski przyjmowane będą od 14 marca do 9 maja za pośrednictwem strony internetowej http://www.mpotega.pl/
 
Kontakt:
Biuro Programu „mPotęga”
e-mail: kontakt@mpotega.pl
tel: 724 361 204
 


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy