Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2014.02.18 g. 20:57

Zgłoś się do Nocy Muzeów


Tylko trzy dni zostały na rejestrację placówek, które chcą wziąć udział w tegorocznej 11. Nocy Muzeów. Dopisz się szybko jeśli chcesz!

Inż. Tomasz Skrzeliński i jego Autobus Jelcz-Ogórek, obok Jelcz z Czech. Przed Warszawską Nocą Muzeów.

 

Inż. Tomasz Skrzeliński i jego Autobus Jelcz-Ogórek, obok Jelcz z Czech.
Przed Warszawską Nocą Muzeów.

 

W sobotę, 17 maja będzie okazja do zwiedzania instytucji kultury, galerii, placówek administracji państwowej i samorządowej, policji, wojska i wielu innych.

 

Rejestracja odbywa się elektronicznie. Chętni powinni wysłać zgłoszenie do 21 lutego na adres noc.muzeow@infoqultura.pl  podając dokładne dane placówki i osobę do kontaktu.

 

Po tej dacie do wszystkich zgłoszonych zostanie wysłana prośbą o podanie dokładnego opisu programu, jaki na Noc Muzeów przygotowała dana placówka.

 

Lista zarejestrowanych placówek na tegoroczną Noc szybko się zapełnia. Już się zapisali ulubieńcy zwiedzających, którzy co roku biją rekordy frekwencji, jak np. Zamek Królewski, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Sejm RP, Zespół Stacji Filtrów Williama Lindleya, ale także jest już coś dla koneserów jak Goethe Instytut, Prywatne Liceum i Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek czy Gabinet Numizmatyczny Mennicy Polskiej.

 

Pełna lista placówek, które otworzą swe podwoje dla zwiedzających 17 maja zostanie podana po zamknięciu zgłoszeń.

 

W zeszłym roku w warszawskiej edycji uczestniczyły 203 placówki. Podczas jednej nocy odwiedziło je blisko 200 tysięcy osób. Stołeczna Noc Muzeów, tak jak w latach ubiegłych, organizowana jest w terminie Europejskiej Nocy Muzeów.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy