Miro Gavran, WSZYSTKO O KOBIETACH, Reżyseria: Tomasz Obara
Występują:
Spektakl opowiada pięć różnych historii kobiet, które różni wiek, stan cywilny, sytuacja zawodowa i osobista. Wydawać by się mogło, że są to odrębne życiorysy, ale szybko można się zorientować, że wszystkie w jakiś sposób się łączą.
Co zatem może łączyć: trzyletnią Mimi, mieszkankę Domu Seniora i Córkę odwiedzającą Matkę w jej sześćdziesiąte urodziny? Wszystkie łączy pragnienie, aby kochać i być kochaną.
Pięć różnych historii, składa się na studium natury kobiecej. Co chwilę przenosimy się w czasie i przestrzeni, a aktorki przeistaczają się w koleje wcielenia niemal na naszych oczach. Często powtarzane opowieści na temat kobiecej emocjonalności są tu zaprezentowane z dużą dawką humoru, a przewrotność kobiecego charakteru stanowi dla widza wyśmienitą zabawę i zmusza do chwili refleksji.
Spektakl tętni humorem, poruszając jednocześnie tematy ważne takie jak przyjaźń, lojalność, zaufanie i pragnienie miłości.
Jest to prawdziwa komedia z nutką refleksji, którą po prostu trzeba zobaczyć!
„ Dialogi są bardzo śmieszne, często są to utarte slogany, które wszyscy znają. Kobiety dotykają intymnej sfery, spraw damsko-męskich i odsłaniają stereotypowe myślenie na ten temat, a publiczność śmieje się do rozpuku… Kreacje aktorskie wyśmienite.”
Katarzyna Wojciechowska, Stacja Kultura.pl
W spektaklu występują trzy znakomite znane i lubiane aktorki: Dorota Deląg, Magdalena Nieć i Daria Widawska znane zarówno ze znakomitych ról w popularnych serialach ( „Magda M.”, „Sukces”, „39 i pół” oraz „Na Wspólnej” ) jak i wielu kreacji teatralnych.
Autorem sztuki jest Miro Gavran, najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki, który w 1999 roku został uznany za najlepszego pisarza Europy Środkowej i nagrodzony międzynarodową nagrodą „Central European Time”. Jego dramatopisarstwo odznacza się dowcipnym i zarazem mądrym ujęciem przedstawianej tematyki, skłaniając nas do refleksji nad istotą zagadnienia. Jak mówi reżyser spektaklu Tomasz Obara. „ Daję półtorej godziny oddechu ludziom, którym przyszło żyć w tych głupich, ohydnych i perfidnych czasach, bo najlepiej o rzeczach poważnych mówić z poczuciem humoru i skłaniać do refleksji”.
Najbliższe przedstawienia będą grane 24 i 25 listopada w Teatrze Kamienica