Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Laboratorium Dramatu

2008.01.22 g. 20:08

MALAMBO w najblzszy weekend w Laboratorium Dramatu


Zapraszamy na  "Malambo" w najbliższy weekend

 


25 stycznia (piątek) godz. 19:00       "Malambo" T. Słobodzianek


26 stycznia (sobota) godz. 19:00     "Malambo" T. Słobodzianek

27 stycznia (niedziela) godz. 19:00    "Malambo" T. Słobodzianek

 

Kowal Nędza, to argentyński Doktor Faust, który podpisuje cyrograf w zamian za młodość i pieniądze. Pan Nędza jest przebiegły i trzy razy udaje mu się wykraść młodość dla siebie i swojego psa Biedy. Szatany przenoszą go za każdym razem w inne czasy, ale zawsze do jego ulubionej knajpy, gdzie śpiewa piękna Lola, można zatańczyć malambo, napić się tinto i zagrać w truko (karcianą grę, gdzie zwycięzcą zawsze zostaje największy łgarz) . Z baru dla kowbojów Nędza trafia do gangsterskiej knajpy, a wreszcie do współczesnej speluny. Czy to wystarczy, by Kowal zaspokoił głód życia i wolności?

 Reżyseria Ondrej Spišak

Obsada : Mariusz Saternik, Bogdan Słomiński, Robert Zawadzki, Mariusz Drężek, Zbigniew Dziduch, Anna Gajewska, Izabela Dąbrowska, Wojciech Chorąży

Słobodzianek jest tu mistrzem koncentracji słowa, kompozycji refrenów, nasycenia dialogu rytmem, temperaturą, emocjami. Odzyskiwana mocą diabelską młodość kowala realizuje się niewymyślnie: w barze z kartami, kielichem, dziewczyną i tańcem. Ale tinto staje się napojem nieomal rytualnym, gra w truko – kwintesencją hazardu i karcianych namiętności, ponętna Lola – wcieleniem zmysłowej rozkoszy, a malambo, prosty w rytmie i kroku taniec argentyńskich gauchos – ekstazą. Niewiele jest współczesnych dramatów, gdzie tak oszczędnymi, precyzyjnie użytymi środkami konstruowania jest równie potężna apoteoza rozkoszy życia, ujawnienie mocy prostego szczęścia. Rajskiego, odwiecznego, ubóstwionego – i coraz bardziej mitycznego. (Jacek Sieradzki)

 Strona spektaklu: http://www.tat.pl/sztuka_ld.php?id=897


 

LABORATORIUM DRAMATU Warszawa, Mokotów ul. Olesińska 21.

Bilety normalne – 30 zł.; 20 zł (studenci, uczniowie, emeryci)

Próby czytane – wstęp wolny

Rezerwacja biletów: rezerwacja@tat.pl

Tel komórkowy.: 889 51 55 46



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy