Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Stara Prochoffnia Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej

2009.07.22 g. 20:40

Dlaczego teatry są w wakacje zamknięte?


Unia Teatr Niemożliwy nie robi sobie przerwy...

 

23 lipiec godz. 19.15 zapraszamy na spektakl "Schron- Rondo alla Kafka do muzyki Bogdana Edmunda Szczepańskiego"

 

http://www.uniateatrniemozliwy.art.pl/schron.htm

Spektakl Doroty Anny Dąbek i Wojciecha Olejnika to plastyczno-muzyczna opowieść o wyobcowaniu, o zewnętrzu przenikającym wewnętrze. Bohater trwa we własnoręcznie skonstruowanym SCHRONIE, twierdzy mającej zapewnić bezpieczeństwo w momencie zagrożenia.
Tak też skonstruowana jest scenografia autorstwa Piotra Dumały - widz otoczony jest "schronowym światem" , dekoracja jest dookolna, w trakcie przedstawienia nie możemy opuścić kafkowskiego świata - zanurzeni w cieniu, świetle, głosie i kolorze.

 

Z czasem lęk przed odkryciem kryjówki zaczyna być większy niż o samego siebie. Schron staje się prawdziwym zagrożeniem i pułapką.
Spektakl porusza kwestię strachu przed światem zewnętrznym i potrzebę obrony, izolacji, a z drugiej strony uzmysławia widzowi, że największe niebezpieczeństwo czai się w nas samych. Jest rozważaniem o świadomości, granicy bycia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, tu i tam, jednoczesnego obserwowania wejścia do schronu i przebywania w nim.


oraz 24 i 25 lipca , również 19.15 , "Drugi Pokój - impresja według Zbigniewa Herberta".

 

http://www.uniateatrniemozliwy.art.pl/pokoj.html

 

„Drugi Pokój” to przedstawienie łączące dwa rodzaje sztuki – język teatralny z językiem wizualnym, fotografią. Dwie przestrzenie w których główną rolę odgrywają czarno – białe obrazy, ukazujące zwykłą nużącą codzienność w poetycko – nastrojowej interpretacji. Dwa czasy, które mimo swej równoległości płyną w innym rytmie. Oszczędne słowo oraz animacja, warstwa muzyczna budują niezwykła atmosferę spektaklu tworząc precyzyjną konstrukcję dramatu opartą na słuchowisku radiowym.

 

Miejsce: Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, Warszawa;

 

Ceny biletów: 20 zł, 25 zł;
UWAGA: wakacyjna promocja: zamów 10 biletów  - za wszystkie zapłacisz 50 %

 

Rezerwacja biletów: +48 666 812 944
+48 728 386 320
e-mail : stecpiotr.utn@gmail.com



Autor: Piotr Stec
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy