Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Teatr Konsekwentny

2008.04.08 g. 21:53

Łysa śpiewaczka, Głuchoniemoc i Pacjent - słowem Teatr Konsekwentny zaprasza


Co prawda jutro i pojutrze (9,10 kwietnia) gramy "BRZEG - OPOLE" - spektakl uznany przez miesięcznik AKTIVIST za najlepsze przedstawienie w 2006, ale ja już zapraszam na kolejne wydarzenia w TEATRZE KONSEKWENTNYM. (Tymczasem w nawiasie donoszę, że BRZEG - OPOLE ma już komplet widzów na dwa dni i jeśli ktoś jeszcze ma ochotę zobaczyć dwie urocze pasażerki pociągu podróżujące z BRZEGU do OPOLA, to zapraszam, ale pierwszeństwo mają rezerwacje dokonane wcześniej.)

 

Ale Ci co nie dostaną się na dwie krakowskie aktorki rodem z Teatru Starego, będą mieć szansę na kolejne przedstawienie równie atrakcyjne i równie przepełnione humorem a to ironicznym, a to podszytym dramatem.....

10 kwietnia godzina 19:15 "Łysa śpiewaczka" E. Ionesco

Występują: Aldona Machnowska-Góra, Dorota Piasecka, Antoni Barłowski, Jerzy Łazewski oraz Arkadiusz Wrzesień.

Znakomity tekst mistrza chciał nie chciał każe nam przeanalizować nasze konformistyczne (bądź non) zachowania w grupie ludzi. Czy aby nasze poczucie humoru zawsze reaguje w uczciwy sposób? Czy otoczenie nie wymusza na nas specyficnzych zachowań, których wcale nie chcemy ...? Przyjdź i przekonaj się... poprawa humoru gwarantowana

12 kwietnia godzina 18:30 "Głuchoniemoc" Natalia Fijewska - Zdanowska
WYSTĘPUJE : Zuzanna Fijewska
SCENARIUSZ I REŻYSERIA : Natalia Fijewska-Zdanowska


Niepełnoletnia dziewczyna zachodzi w ciążę podczas pielgrzymki do Częstochowy - poruszająca historia oparta na autentycznym wydarzeniu. Widzowie zamieniają się w pacjentów, którzy w szpitalnej poczekalni stają się świadkami zwierzenia bohaterki. Monodram grany przez Zuzannę Fijewską zrobił furorę na festiwalach w całej Polsce zdobywając aż 12 nagród, oraz liczne pozytywne recenzje.
Wbrew pozorom sztuka również w wielu miejscach wywołuje śmiech.... śmiech przez łzy.

 

12 kwietnia godzina 20:00 „Pacjent” Adam Sajnuk

Występuje: Arkadiusz Wrzesień

 

Kanwą monodramu są prawdziwe wydarzenia i przeżycia  przypadkowego „pacjenta” w warszawskim szpitalu. Spotkać to może każdego z nas. Relacja bohatera ma charakter reportażu, w którym - jak w życiu - kabaret miesza się z tragedią. Aktor sugestywnie przedstawia życie, a właściwie próbę przystosowania się do życia w warunkach szpitala- koszar, lazaretu, więzienia… Spektakl jest satyrą na polską Służbę Zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się  zaskakująco bliski.

„Pacjent” to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego szpitala.

 

Fragment recenzji:

 

 

Sama anegdota mrozi krew w żyłach, ale opowiadana przez Września, który umiejętnie balansuje między czarną komedią a satyrą na służbę zdrowia, bawi całą publiczność. (…)

 

Bezpośredni kontakt z widzem, inteligentny humor bazujący najczęściej na autentycznych wydarzeniach to wyznaczniki najlepszych wykonawców tego gatunku, które udaje się stosować w „Pacjencie” również Arkowi Wrześniowi. Polecam, bo to rozrywka w dobrym stylu.

Agnieszka Rataj, Rzeczpospolita



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy