Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Teatr Na Woli

2009.10.21 g. 22:55

Powszechny gościnnie Na Woli


Arthur Miller, Czarownice z Salem
9 i 10 listopada gościnny występ TEATRU POWSZECHNEGO

 

w TEATRZE NA WOLI

 

przekład Wacława Komarnicka i Krystyna Tarnowska


W niewielkim purytańskim miasteczku grupa dziewcząt w ukryciu przed swoimi rodzinami i opiekunami oddaje się w lesie swobodnym tańcom i zabawom. Zauważa to miejscowy pastor i w strachu przed posądzeniem dziewczyn o czary (kilka z nich jest jego wychowanicami) sprowadza do miasteczka pastora Hale’a, znanego egzorcystę. Dziewczyny z lęku przed szubienicą oskarżają o konszachty z diabłem wielu niewinnych mieszkańców miasteczka. Za oskarżeniami idą wydane w pośpiechu wyroki. Wprawdzie są tacy, którzy znają prawdę, ale oni też znaleźli się wśród oskarżonych. Czy zdążą ocalić życie i dobre imię Salem? Autorem wybitnej realizacji tej sztuki w Teatrze TV w 1979 roku był Zygmunt Hübner.

 

Reżyseria: Izabella Cywińska, scenografia: Paweł Dobrzycki, muzyka: Jerzy Satanowski, ruch sceniczny: Aleksandra Dziurosz

 

Występują: Paulina Chruściel, Laura Dłutowska (Szkoła Baletowa), Mirosława Dubrawska / Wiesława Mazurkiewicz (gościnnie), Anna Moskal, Maria Robaszkiewicz, Agnieszka Krukówna, Karina Seweryn, Katarzyna Maria Zielińska, Jarosław Gruda, Kazimierz Kaczor, Gustaw Lutkiewicz, Sławomir Pacek, Andrzej Piszczatowski, Tomasz Sapryk, Zygmunt Sierakowski, Krzysztof Stroiński, Kazimierz Wysota, Mariusz Benoit

 

premiera 30 listopada 2007 roku na Dużej Scenie Teatru Powszechnego
przedstawienie trwa 120 minut (1 przerwa)

 

Izabella Cywińska sięgając po ten głośny dramat, wróciła do teatru politycznego. Innego jednak od modnego znowu teatru doraźnego komentarza czy aluzji, tzw. sztuki z personalnym kluczem. Raczej do teatru politycznego bliskiego uniwersalnym refleksjom nad naturą uprawiania polityki, jej patologiami i mrocznymi zakamarkami.
Tomasz Miłkowski „Trybuna” nr 290, 12 grudnia 2007

 

Równy spektakl bez nietrafionych partii. (…) Ów tradycyjny wyraz inscenizacji Cywińskiej ma rzadki dziś smak, a w dobie szemranych scenicznych eksperymentów czasem wydaje się wręcz rewolucyjny.
Jacek Wakar „Dziennik” nr 286, dodatek „Kultura”, 7 grudnia 2007
ZAPRASZAMY!

 

Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22
01-211 Warszawa
 tel. +48 (22) 632 24 78
mail: bilety@teatrnawoli.pl
www.teatrnawoli.pl



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy