Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Media

2009.10.07 g. 06:34

Spotkajmy się w realu

zapraszenie na debatę e-warszawiaków
Wzorem ubiegłego roku Warszawski Magazyn Stolica organizuje spotkanie twórców warszawskich serwisów i stron internetowych oraz wpisów na blogach, połączone z debatą „Prawne aspekty Internetu”.

W ubiegłym roku miesięcznik Stolica zaprosił wszystkich internautów prowadzących strony o Warszawie na debatę "Syrenka w sieci". 21 września 2008 odbyło się spotkanie Internautów w realu, połączone z konkursem.

 

Przyszło ok. 200 osób. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 100 stron. Na oko mieli od 20 do 70 lat. Różniło ich niemal wszystko: wiek, wykształcenie, pochodzenie i temperament a łączyła miłość do Warszawy.

 

Warszawscy internauci przybyli, bo poznać się i wymienić doświadczeniami.

 

Większość stron internetowych zgłoszonych do konkursu ma charakter historyczny. Niektóre zawierają teksty, inne teksty, rysunki i zdjęcia. Są strony dotyczące całej Warszawy lub jednego zdarzenia z historii miasta, jednej dzielnicy, pojedynczej ulicy czy nawet tylko jednego budynku.

 

Są internauci, którzy piszą blogi i to tak ciekawe, że mogą się z nich uczyć warszawscy przewodnicy, jak choćby strona, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez redakcję Stolicy na najlepszą stronę internetową dotyczącą Warszawy (www.eela1.blox.pl).
 
 

Redakcja Stolicy zachęcona sukcesem pierwszej edycji konkursu oraz zainteresowaniem debatą zaprasza ponownie warszawiaków, historyków, varsavianistów na spotkanie, które odbędzie się 8 października 2009 roku, w czwartek o godz. 16.00 w gmachu Politechniki Warszawskiej (mała aula), podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

 

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się:

 

 • czy wszystko, co robisz na swojej stronie internetowej, blogu, forum, jest zgodne z prawem;
 • czy przypadkiem nie jesteś przestępcą, który zgodnie z proponowanym nowym prawem będzie ścigany z urzędu;
 • jakie ograniczenia przyniosą proponowane zmiany ustawodawcze.

 

Spotkanie w realu e-warszawiaków to dla jego uczestników okazja do wyrażenia własnych opinii oraz zadania pytań prawnikom specjalizującym się w ochronie własności intelektualnej, prawa prasowego, Internetu i ekspertom współpracującym z ustawodawcą.

 

W debacie wezmą udział:

 

 • dr Wojciech Machała
  prawnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, były dyrektor departamentu prawno-legislacyjnego Ministerstwa Kultury,

 • Wojciech Dziomdziora
  ekspert w dziedzinie prawa autorskiego w Polsce i w krajach Unii Europejskiej

 • Robert Kroplewski.
  ekspert Instytutu Sobieskiego
  w dziedzinie nowych mediów i komunikacji

 

Spotkanie zakończy się uroczystym ogłoszeniem wyników konkursu „Syrenka w sieci” na najlepszą stronę internetową o Warszawie.

 

 • 8 października,
 • godzina 16.00

 • PolitechnikAWarszawska
 • Duża Aula
 • plac Politechniki 1

 • Podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej „ACADEMIA”

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy