Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Media

2009.12.30 g. 21:18

Na pamiątkę sieci Centertel

NMT 450i
Z racji zbliżającego się wyłączenia niezapomnianej i nadal niezawodnie działające analogowej sieci komórkowej Centertel NMT 450i, jako fan i wieloletni, nadal aktywny użytkownik,

 

postanowiłem stworzyć małą galeryjkę poświęconą pierwszej w Polsce sieci mobilnej, która za kilka miesięcy ma szansę dożyć pełnoletności, o ile z początkiem lutego faktycznie jej nie wyłączą, jak to niestety w PTK Centertel zapowiedzieli.


Aż żal się rozstawać!

 

Dzięki analogowemu Centkowi dzwoniłem taniutko do Polski, będąc daleko daleko na Bałtyku, na promie ze Szwecji, poza granicą wód terytorialnych.
Przed laty dzwoniłem też z Mazur do domu z miejsc, gdzie wówczas sieci GSM sygnału nie oferowały. To samo dotyczy Gór Stołowych i kilku innych miejsc.

 

Ponieważ zużycie prądu przez dwuwatowy telefon jest znaczne, w przypadku wyczerpania baterii, można było wyjąć ją _w czasie rozmowy_  z telefonu, włożyć przygotowaną drugą, naładowaną, poczym telefon ponownie włączał się i powracał do _niezerwanej_ rozmowy! Tego żadne umtsy nie oferują!

 

Nikt też dziś nie może powtórzyć skandalicznej jakości połączenia wykonanego w roamingu w białoruskiej sieci NMT Belcel.
Szum, echo i  trzaski za około 10 złotych za minutę.

 

Takie były realia jeszcze pod sam koniec XX wieku.

 

Ale mimo to, wspomnienia i sentyment pozostaną!

 

Zapraszam do galeryjkiOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy