Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Media

2012.06.15 g. 18:42

Nagroda m.st. Warszawy dla Ewy Kielak Ciemniewskiej


Mamy przyjemność poinformować, że Nagrodę m.st. Warszawy, wręczaną przez Radę Warszawy osobom szczególnie zasłużonym dla miasta, przyznano w tym roku redaktor naczelnej „Stolicy” Ewie Kielak Ciemniewskiej.

Ewa!
Serdeczne gratulacje!
Należało Ci się już dawno!!!!

 

Ewa Kielak Ciemieniewska - Redaktor Naczelny Magazynu Stolica 

 

Ewa Kielak Ciemieniewska
Redaktor Naczelny Magazynu Stolica
Fot. Urząd Miasta

 

Wręczenie nagrody nastąpi podczas uroczystej sesji 31 lipca.

 

W uzasadnieniu Rady Warszawy czytamy:

 

Ewa Kielak Ciemniewska jest dziennikarką, krytykiem teatralnym, publicystką i wydawcą. W latach 1993-2006 w ramach wydawnictwa Warsaw Voice SA wydawała miesięcznik „The City Voice”, kolorową i bogato ilustrowaną anglojęzyczną publikację służącą prezentacji stolicy Polski licznie przyjeżdżającym wówczas do Warszawy zagranicznym biznesmenom, promującą tradycję, historię, kulturę, śledzącą dynamiczne w tym czasie przemiany i rozwój miasta. Pismo omawiało również możliwości i prawne aspekty inwestowania, opracowywało raporty dla deweloperów, śledziło zmiany cen gruntów i powierzchni komercyjnych, czyli było swoistym przewodnikiem dla biznesu.

 

Kiedy w 2006 r. grupa varsavianistów i publicystów reaktywowała dawną „Stolicę”, wydawcą i redaktorem naczelnym pisma została Ewa Kielak Ciemniewska. Warszawski Magazyn Ilustrowany „Stolica” ukazuje się już od ponad sześciu lat. Po 16-letniej przerwie jest to pierwsza udana próba wznowienia czasopisma warszawskiego. Czytelnicy czekali na powrót swojego magazynu i od chwili jego wznowienia towarzyszy mu stale rosnące, życzliwe zainteresowanie odbiorców. Tak jak jej poprzedniczka, nowa „Stolica” jest pismem kolekcjonerskim, jej kolejne wydania są nie tylko kupowane i czytane przez rzesze czytelników, ale i zbierane. Pierwsze egzemplarze (całkowicie wyczerpane) wznowionej ,Stolicy” uchodzą już za kolekcjonerskie rarytasy.

 

Z pismem związali się autorzy o znanych w Warszawie nazwiskach, cieszący się wielkim autorytetem. Od samego początku „Stolica” współpracuje z różnymi warszawskimi środowiskami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi grupami społecznościowymi, a także z twórcami stron internetowych poświęconych Warszawie.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy