Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Stacje radiowe

2006.10.31 g. 20:46

Dzień Wszystkich Świętych w radiu BIS

Dzień Wszystkich Świętych to przede wszystkim czas wspomnień, także na antenie BIS Polskiego Radia. Poza tym rozmowy o tradycjach obchodzenia tego święta w innych kulturach, a także refleksje o przemijaniu.

Przez cały dzień na antenie Bis Polskiego Radia – od godz. 8.10 do godz. 21.10 – będą emitowane wspomnienia o tych, którzy odeszli w ostatnim roku (od listopada 2005 r. do października 2006 r.), m.in. Johnie Fowlesie, Marku Perepeczko, Hance Bielickiej, ks. Janie Twardowskim Stanisławie Lemie, Orianie Fallaci, Annie Politkowskiej i Marku Grechucie.

 

 

Autorzy pasma „BIS up” (godz. 10.00 – 14.00) będą rozmawiać ze słuchaczami o „martwych językach” – klasycznej grece, łacinie, esperanto. Gościem programu będzie archeolog – egiptolog, który będzie mówić o zaginionych cywilizacjach.

Natomiast w paśmie Popołudnik - między godz. 14.00 a 18.00 – autorzy programu będą szukać odpowiedzi na pytanie: Jak dziś okazujemy szacunek zmarłym? W audycji zostaną również przedstawione tradycje obchodzenia uroczystości Wszystkich Świętych w Polsce oraz w innych krajach, np. zwyczaje hinduskie, japońskie, cygańskie oraz anglosaskie Halloween.

 

 

 

Pasmo „Zostaw wiadomość” (od godz. 22.00) upłynie pod hasłem „Są, chociaż ich już nie ma”. O tych, którzy chociaż już nie żyją, a wciąż zajmują w naszym życiu bardzo wiele miejsca opowie Tomek Kosiorek. Gościem będzie Anna Dodziuk – psychoterapeutka, która doradzi, jak uporać się ze stratą i odchodzeniem najbliższych. A po północy wspomnienia o wielkich nieobecnych. Tych z naszej rodziny i tych, których nigdy osobiście nie spotkaliśmy.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy