Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Nieruchomości

2010.02.18 g. 14:26

Nowy developer na warszawskim rynku nieruchomości

Na Woli powstanie mieszkaniowy segment popularny
Gant Development otrzymał pozwolenie na budowę swojej pierwszej inwestycji mieszkaniowej w stolicy.

Na warszawskiej Woli ma powstać ok. 750 mieszkań z segmentu popularnego wraz z lokalami usługowymi. Budowa ruszy prawdopodobnie na wiosnę. Deweloper nie wyklucza w przyszłości kolejnych inwestycji w Warszawie.   

 

- Bardzo nas cieszy, że udało się dopiąć przygotowanie całej inwestycji pod względem finansowym i prawnym. Chcielibyśmy rozpocząć I etap budowy niezwłocznie, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Najpierw planujemy budowę 280 mieszkań oraz stworzenie powierzchni pod obiekty handlowo-usługowe i miejsca parkingowe – wymienia Dariusz Małaszkiewicz, prezes Gant Development.

 

Na Woli powstanie mieszkaniowy segment popularny 

  

Gant zapewnił już sobie finansowanie inwestycji. Docelowo chce zebrać 200 mln zł, pochodzące z dwóch źródeł. Raiffeissen Bank udzielił mu już kredytu na 150 mln zł, a 48 mln zł spółka pozyska z lutowej emisji z prawem poboru.

 

Stołeczny debiut dolnośląskiego dewelopera to projekt „Kaskada na Woli”, która jest inwestycją mieszkaniową z tzw. segmentu popularnego. To właśnie z mieszkań dla przysłowiowego „Kowalskiego” Gant jest najbardziej znany.

 

Na Woli powstanie mieszkaniowy segment popularny 

 

 - Większość mieszkań jest 2-pokojowa o powierzchni 45-56 m², czyli takie, w których celujemy najchętniej. Łączna powierzchnia wyniesie ok. 50 tys. m². Lokale usługowe w sumie zajmą trochę ponad 8 tys. m² – wylicza Andrzej Szornak, członek Zarządu Gant Development.

 

Kaskada na Woli” to duży kompleks mieszkalno-usługowy, który został pomyślany jako  kombinacja atrakcyjnej lokalizacji i małych mieszkań w przystępnej cenie. Powstanie na Woli, pomiędzy Bemowem, a Śródmieściem, przy ulicy Sokołowskiej.

 

Na Woli powstanie mieszkaniowy segment popularny 

 

Jednym z najważniejszych atutów inwestycji jest lokalizacja, ze względu na doskonałe połączenia komunikacyjne, zielone otoczenie (Park Moczydło, Park Szymańskiego, Lasek na Kole) oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę kulturalno-oświatową i handlową. Ulica Sokołowska znajduje się pomiędzy ulicami Górczewską i Wolską, zaledwie 3,5 km od centrum Warszawy.
Bardzo możliwe, że stołeczna inwestycja nie będzie jednorazową przygodą Ganta.

 

- Myślę, że każdy deweloper prędzej czy później chce się zmierzyć z warszawskim rynkiem. My mamy wystarczająco duże doświadczenie, by tu budować i skutecznie konkurować. Możliwe więc, że na jednym projekcie się nie skończy. – twierdzi lakonicznie Dariusz Małaszkiewicz.

 

 Na Woli powstanie mieszkaniowy segment popularny

 

GANT DEVELOPMENT S.A.
Spółka jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską. Aktywność deweloperska koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami. Zrealizowała z powodzeniem kilkanaście inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych. Obecna jest w sześciu polskich miastach. Narastająco po 3 kwartałach spółka ma 318 mln zł przychodów i 61,61 mln zł zysku netto.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy