Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Nieruchomości

2010.10.07 g. 22:41

Czy ruszy wreszcie budowa Złotej pod 44?

Wojewoda Mazowiecki dał zgodę.

Po przeprowadzeniu postępowania odwoławczego zgodnie z wytycznymi wyroków WSA w Warszawie i NSA, wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy pozwolenie na budowę inwestycji przy ul. Złotej 44, wydane przez prezydenta m.st. Warszawy.

Postępowanie, związane z ponownym rozpoznaniem odwołania piętnastu osób prywatnych, obejmowało m.in.: uzupełnienie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej przez inwestora, ocenę całości dokumentacji oraz zapewnienie stronom postępowania zapoznania się z nią. W jego wyniku stwierdzono, iż decyzja prezydenta m.st. Warszawy została wydana zgodnie z przepisami prawa.

 

Zgodnie z KPA, wojewoda, jako organ II instancji, ocenia poprawność przeprowadzenia procedury zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę przez organ I instancji oraz sprawdza kompletność dokumentacji.

 

Decyzja wojewody w ramach postępowania administracyjnego jest ostateczna, co oznacza, że inwestor może przystąpić do budowy. Stronom przysługuje prawo wniesienia skargi do WSA.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy