Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2014.04.01 g. 17:33

Szansa dla młodych piłkarzy!


7 kwietnia rusza 54. edycja rozgrywanego co roku turnieju piłkarskiego „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Jest to jeden z najstarszych tego typu turniejów w kraju organizowany przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Piłka na zielonym boisku
 
W turnieju wystąpią zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, w trzech kategoriach wiekowych. Patronatem turnieju został oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej.
 
Bardzo ważną informacją, jest fakt, że przystąpienie do zawodów odbywa się całkowicie bezpłatnie. W turnieju mogą wziąć udział zespoły szkolne, podwórkowe, domy dziecka, domy parafialne itd.
Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Każdy zespół ma prawo zgłosić do turnieju od 5 do 10 zawodników. Gra odbywać będzie się w 5 osobowych składach. W każdej drużynie wystąpić może tylko jeden licencjonowany przez OZPN zawodnik.
 
Rywalizacja przebiegać będzie w trzech grupach rocznikowych. W skład najstarszej wchodzą roczniki 1998-2000, następnie grupa 2001-2002, oraz najmłodsze dzieci urodzone w roku 2003 i młodsi.
 
Co ciekawe, tego typu zmagania to duża szansa na zaprezentowanie swojego talentu trenerom szukającym młodych, zdolnych piłkarzy. Przykładem są tacy zawodnicy jak: Marcin i Michał Żewłakow oraz Jakub Wawrzyniak, którzy swoje pierwsze kroki piłkarskie zaczynali biorąc udział w tym turnieju.
 
Turniej finałowy odbędzie się 2 czerwca na stadionie Legi Warszawa. Więcej informacji odnośnie zapisów, jak i samego turnieju na stronie Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy