Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2014.04.17 g. 12:54

Skandia Maraton Lang Team 2014

Jeszcze więcej ścigania!

To będzie kolejne wielkie święto wszystkich miłośników dwóch kółek. Podczas Skandia Maraton Lang Team 2014 uczestnicy pokonają łącznie ponad 700 kilometrów.

Skandia Maraton Lang Team 2014 w Warszawie
 
Park Agrykola
 
Zapisy w Biurze Zawodów
25.04 w godzinach 16:00-19:00
26.04 w godzinach 08:00-10:30
 
Start
 
26.04 o godzinie 11:00
 
Skandia Maraton Lang Team 2014 w Warszawie - część plakatu
 
Wystarczy mieć rower i kask - o resztę zadbają organizatorzy.
Chcemy sprawić, aby każdy uczestnik naszej imprezy mógł poczuć te same emocje, co najlepsi kolarze na świecie.
W tym roku zwiększamy liczbę wyścigów.
Cykl rozpoczniemy, jak przed rokiem, w Warszawie (26.04).
Później kolejno odwiedzimy Kraków (31.05), Bytów (14.06), BUKOVINA Terma Hotel Spa (Bukowina Tatrzańska) (28.06), Krokowa (5.07), Dąbrowa Górnicza (27.09) oraz Kwidzyn (4.10).
Do wyboru - cztery dystanse. rodzinna parada, mini, medio i dystans dla zawodowców - grand Fondo.
 
Narodowy sport Polaków?
 
Kolarstwo w wydaniu amatorskim ma w Polsce bardzo liczną reprezentację
- Moim marzeniem było, żeby jak najwięcej Polaków jeździło na rowerach, żeby rower stał się modny - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.
Wygląda na to, że jego marzenie się spełnia.
Według Pentagon Research, firmy specjalizującej się w badaniach efektywności sponsoringu sportowego w Polsce rekreacyjna jazda na rowerze zajmuje I miejsce w rankingu.
 
Najważniejsze są dwie aktywności!
 
W życiu każdego człowieka bardzo ważne są dwie aktywności - fizyczna oraz finansowa. W każdej z tych dyscyplin nie można pozwolić sobie na bierność. Jeśli zależy nam na dobrych efektach potrzebne są systematyczność oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Sport, podobnie jak sprawne poruszanie się w świecie finansów, wymaga dyscypliny oraz odpowiedniego przygotowania. Chcąc zachęcić Polaków do dbania o kondycję fizyczną od lat angażujemy się w organizację Skandia Maraton Lang Team. Wiemy, że w życiu równie ważna jest kondycja finansowa, dlatego na co dzień prowadzimy szereg działań edukacyjnych wspierających budowanie świadomości finansowej. Uzyskanie wysokiej sprawności w obu dziedzinach życia pozwoli z kolei na łatwiejszą realizację marzeń i celów – mówi Paweł Ziemba Prezes Zarządu T.U. Skandia Życie S.A.
 
Amatorzy razem z zawodowcami
 
Dodatkowym smaczkiem jest Puchar Polski w maratonie MTB, rozgrywany w każdej z miejscowości poza Warszawą, w którym ścigają się zawodowcy. Ideą cyklu jest połączenie zmagań amatorów i profesjonalistów, od których amatorzy mogą się sporo nauczyć. Wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania, szerokość kolarskiej łydki czy markę roweru łączy jedno - miłość do dwóch kółek i sportowej rywalizacji.
- Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, która ciągle się rozrasta. Nie widzimy się często w ciągu całego roku, a spotykamy właśnie tu i rzucamy się sobie na szyje! - mówią uczestnicy.
 
Dziennikarze na start!
 
Podczas Skandia Maraton Lang Team rywalizują również dziennikarze, którzy walczą o tytuł Mistrza Polski.
- Gdy widzisz, jak męczą się zawodowcy, to możesz się zastanawiać, czy porywanie się na takie wyzwanie ma sens. Oczywiście, że ma! Jeśli tylko masz okazję sprawdzić się w podobnych warunkach, co najlepsi zawodnicy w danej dyscyplinie, to próbuj. Szczególnie w naszym zawodzie, bo dzięki temu łatwiej zrozumieć sportowca. Poznajesz na własnej skórze, co znaczą kolarskie określenia „odcięło prąd” i „nogi płoną”. Nie ma sensu oszukiwać – to nie jest łatwy kawałek chleba, nawet jeśli jedziesz tylko po to, by dojechać do mety i nie marzysz o miejscu w czołówce - tłumaczy Jakub Wojczyński, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.
 
Skandia Maraton Lang Team 2014 w Warszawie - plakat
Szczegóły
 
na stronie www.skandiamaraton.pl
 


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy