Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2014.04.18 g. 14:37

W lany poniedziałek utopimy w Wiśle autobus

Zrzucimy go z mostu

To będzie atrakcja jakiej jeszcze w Warszawie nie było. Szykujcie się na chwile grozy i niezapomniane przeżycia. Wyczyścić obiektywy, naładować baterie w aparatach oraz kamerach i z rana pod Most Gdański.

Most Gdański w Warszawie. Fot. Adrian Grycuk
 
Most Gdański w Warszawie.
Fot. Adrian Grycuk (Wikipedia)
 
Czerwony piętrowy autobus w trakcie pościgu przełamie barierę na Moście Gdańskim i wpadnie do Wisły.
 
Taki scenariusz wydarzeń zaplanowali filmowcy z Bollywood, którzy jud od pewnego czasu dostarczają warszawiakom atrakcji w postaci ciekawych scen kręconych na ulicach naszego miasta.
 
Należy się cieszyć, ze mimo korków jakie nam fundują, pokażą światu nasze miasto i zachęcą w ten sposób turystów by Warszawę odwiedzili.
Zapewne zrzucenie angielskiego piętrusia do Wisły lepiej będzie promować Warszawę niż pomysł wyrzucania przez okno fortepianu Chopina.
 
- Autobus, który spadnie do Wisły będzie bardzo ekologiczny. Nie chcemy dopuścić by Wisła została zanieczyszczona, więc nie będzie w nim żadnego paliwa, olejów, smarów i nawet silnika - zaperwnia pani Joanna Dąbek z bollywoodzkiej ekipy.
 
Wszyscy którzy chcą zobaczyć to spektakularne wydarzenie powinni uzbroić się w cierpliwość. Scena spadania autobusu do Wisły ma być kręcona... w pierwszej części dnia. Czyli nie wiadomo na jaką godzinę przyjść. Trzeba przyjść rano i biwakować pod mostem do skutku.
Autobus spadnie na południową stronę Mostu Gdańskiego.
 
Reżyserii i produkcji podjął się jeden z najbardziej znaczących ludzi  indyjskiego przemysłu filmowego - Sajid Nadiadwala. W obsadzie jest bollywoodzka gwiazda – Salman Khan. W scenach pościgów samochodowych biorą udział polscy kierowcy rajdowi.
 
Jak informuje Urząd Miasta, Most Gdański będzie w poniedziałek wyłączony z ruchu oraz wprowadzone będą ograniczenia w parkowaniu na ul. Wybrzeże Helskie. Wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie mostu. Dzienne i nocne linie autobusowe kursujące mostem Gdańskim zostaną skierowane na trasy objazdowe przez most Śląsko-Dąbrowski - linie nocne od nocy z 20 na 21 kwietnia do końca kursowania, a linie dzienne 21 kwietnia, od początku do końca kursowania.
 
Autobusy linii 227 w kierunku pętli Bródno – Podgrodzie, skręcą z pl. Bankowego w al. Solidarności a następnie pojadą uliscami Sierakowskiego, Kłopotowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim i Wybrzeżem Helskim do ul. S. Starzyńskiego i wrócą na swoją trasę. Natomiast w  kierunku pętli Dw. Centralny dojadą do Ronda S. Starzyńskiego, skręcą w ul. Jagiellońską, następnie al. Solidarności do pl. Bankowego i dalej swoją stałą trasą.
Autobusy linii 500 w kierunku pętli Rondo „Radosława” pojadą ul. Jagiellońską i al. Solidarności do przystanku Metro Ratusz Arsenał 06, a w kierunku Bródno-Podgrodzie zabiorą pasażerów z przystanku Metro Ratusz Arsenał 55 i pojadą ulicami Sierakowskiego,  Kłopotowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim i Wybrzeżem Helskim do ul. S. Starzyńskiego po czym wrócą na swoją trasę.
 
Linie nocne N12 i N62 w kierunku pętli Targówek/Os. Niepodległości pojadą al. Solidarności, a następnie ulicami Sierakowskiego, Kłopotowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim i Wybrzeżem Helskim do ul. S. Starzyńskiego. Natomiast w kierunku pętli Dw. Centralny ul. Jagiellońską i al. Solidarności.
 
W związku z realizacją zdjęć w tramwaju (na torze prowadzącym w kierunku Śródmieścia), w godz. 7.00-19.00 może dojść również do krótkotrwałego wstrzymania ruchu tramwajowego na moście. W przypadku zablokowania przejazdu tramwajów przez dłuższy czas, linie zostaną skierowane na trasy objazdowe.
 


Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy