Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2014.04.24 g. 13:19

Miasto do życia

Ciszej proszę

W Pałacu Staszica odbywa się interesująca konferencja „Miasto do życia” zorganizowana przez stowarzyszenie „Koalicja ciszej proszę”.

 Widok na Nowy Świat z okien Pałacu Staszica
 
Jest to oddolna inicjatywa mieszkańców Warszawy, która powstała w maju 2013 r., a utworzyli ją przedstawiciele warszawskich wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z Powiśla, Starego i Nowego Miasta, Mariensztatu oraz Centrum.
 
„Ciszej proszę” to cykl debat, spotkań, porad prawno-obywatelskich, szkoleń, analiz rozwiązań międzynarodowych a także kampanii społecznych, przygotowanych od marca 2014 do lutego 2015 r. w ramach projektu „Niech nas usłyszą”. Dzięki niemu mają zostać wypracowane zasady regulujące życie nocne w Warszawie.
 
Inicjatorzy tego przedsięwzięcia zastrzegają jednak, że nie chodzi im o zamykanie lokali nocnych, ale wypracowanie płaszczyzny porozumienia pomiędzy antagonistycznymi grupami mieszkańców Warszawy.
 
Dzisiejszą konferencję uroczyście otworzył Olgierd Dziekoński – Sekreterz Stanu z Kancelarii Prezydenta RP.
 
W panelu dyskusyjnym udział biorą m. in: Wiceprezydent Miasta st. Warszawy Michał Olszewski a także architekt Ewa Kuryłowicz i Jarosław Jóźwiak Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej. Moderatorem jest dr Mikołaj Kirpluk – Prezes Ligi Walki z Hałasem. Zaproszeni na konferencję zostali naukowcy, samorządowcy i  przedstawiciele mieszkańców oraz właścicieli klubów.
 
Przedsięwzięcie jest cenne i daje nadzieję, że w przyszłości dojdzie do pogodzenia interesów wszystkich mieszkańców miasta bez uszczerbku dla którejkolwiek grupy – zgodnie z zasadą: „żyj i pozwól żyć”.
 
Szkoda jedynie, że kompletnie temat ten nie zainteresował dziennikarzy.
 
 
 konferencja „Miasto do życia”


Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy