Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Komunikacja

2013.11.15 g. 00:13

Uwaga! Weekendowe remonty


Frezowanie na Ursynowie, remonty drogowe w Wawrze, rozbiórka ślimaków nad Wisłostradą – to najważniejsze budowy zaplanowane na najbliższy weekend.

Rozbiórka estakady Trasy AK nad Wisłostradą będzie powodem zwężenia jezdni Wybrzeża Gdyńskiego.

Przez najbliższą sobotę i niedzielę wykonawca modernizacji trasy będzie zamykał po jednej jezdni Wisłostrady, a ruch drogowy w obydwu kierunkach prowadzony będzie czynną jezdnią – po dwa pasy ruchu. W piątek 15 listopada ok. godz. 22.00 zamknięta zostanie jezdnia zachodnia (w kierunku centrum) a ruch przełożony na jezdnię wschodnią. W sobotę 16 listopada ok. godz. 22.00 nastąpi zmiana – jezdnia zachodnia wróci do ruchu a wyłączona zostanie wschodnia nitka Wisłostrady; samochody w obydwu kierunkach będą się poruszały po jezdni zachodniej. W noc z niedzieli na poniedziałek (z 17 na 18 listopada) ruch na jezdni wschodniej zostanie przywrócony. Trasa AK jest przebudowywana na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace potrwają do października 2015 r.

 

Z kolei wykonawca remontu Trasy Toruńskiej kontynuował będzie prace przy łącznicy na węźle Marywilska. W sobotę i niedzielę (16 i 17 listopada) w godz. 9.00-17.00 zamykana będzie boczna jezdnia trasy w kierunku centrum. 

 

Kolejna ulica na Ursynowie będzie miała nową nawierzchnię.
W piątek 15 listopada ok. godz. 22.00 rozpocznie się remont ul. Wąwozowej pomiędzy al. Komisji Edukacji Narodowej a  ul. J. Rosoła. Wymiana nawierzchni ulicy zakończy się w poniedziałek 17 listopada ok. godz. 4.00 rano. Zamkniętą ulicę można ominąć jadąc do ul. Przy Bażantarnii i potem ul. J. Rosoła. Swoje trasy zmienią autobusy linii 166 – pojadą al. Komisji Edukacji Narodowej i N37 – zostaną skierowane ul. Przy Bażantarnii i al. Komisji Edukacji Narodowej. Trasa linii 192 zostanie skrócona do przystanku Kiepury. 

 

Na duże zmiany muszą przygotować się mieszkańcy Wawra.
W nocy z piątku na sobotę (z 15 na 16 listopada) otwarty zostanie wyremontowany odcinek ul. Trakt Lubelski od Kombajnistów do Lebiodowej. Jest rondo na skrzyżowaniu ul. Bronowskiej i Traktu Lubelskiego, nowe chodniki, jezdnia, odwodnienie, trawniki. I tak będzie w przyszłym roku wyglądał cały Trakt Lubelski, gdy zakończą się wszystkie prace remontowe. Teraz drogowcy przesunęli się z robotami w kierunku ul. Lucerny.
Natomiast w sobotę na ul. Trakt Lubelski, w kierunku południowym, na wysokości ul. Skalnicowej rozpocznie się budowa ronda. Dzielnica Wawer buduje nowy odcinek ul. Panny Wodnej – od ul. Zasadowej do Skalnicowej i właśnie na skrzyżowaniu Trakt Lubelski/Panny Wodnej/Skalnicowa zaplanowano rondo. Na ok. 2 tygodnie przejazd ul. Trakt Lubelski w tym miejscu będzie zamknięty; pozostanie połączenie ul. Skalnicowej w Trakt Lubelski.

 

Równolegle z budową ul. Panny Wodnej „od zera” trwa remont istniejącego odcinka ulicy – od ul. Zasadowej do Patriotów. W sobotę rano drogowcy włączą do ruchu fragment od ul. Zasadowej do Mrówczej wraz z dwoma rondami na skrzyżowaniach a rozpoczną remont odcinka od ul. Mrówczej do Patriotów. Po zakończeniu prac ciągiem ulic Panny Wodnej i Skalnicowej będzie można jeździć pomiędzy ul. Patriotów a Traktem Lubelskim. 
Zmienione zostaną trasy linii 119, 142, 147, 219 i 702. Autobusy linii 119 pojadą ul. Trakt Lubelski i Zwoleńską, 142 ulicami Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska. Autobusy linii podmiejskiej 702 zostaną skierowane na Trasę Siekierkowską i ul. Wał Miedzeszyński, natomiast 147 wrócą na swoją stałą trasę. Trasa linii 219 będzie przebiegała ulicami Widoczna – Szpotańskiego – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Skalnicowa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Borków.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl.

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy